Montované stavby sú riešením mnohých problémov
Zdroj: GARDEON

Montované stavby sú riešením mnohých problémov

20. 11. 2023 Zdieľať

Montované záhradné domčeky, garáže, prístrešky či altánky sú v západnej Európe voľbou číslo jedna v segmente malých drobných stavieb.

 Vďaka použitým materiálom, dizajnu, rýchlosti stavby a cenovej dostupnosti prinášajú výhody, akými sa murované stavby nikdy nepopýšia. „Naša spoločnosť GARDEON sa špecializuje na záhradné domčeky, ktoré však môžu byť využité aj ako externá pracovňa či sklad, na garáže, prístrešky pre autá, terasy a pergoly. Každá z týchto stavieb je hotová za niekoľko hodín a vyrobená z materiálov, ktoré sú trvácne a bez nutnosti špeciálnej údržby. Tieto charakteristiky presviedčajú ľudí, aby sa vybrali cestou montovanej stavby namiesto murovanej garáže alebo plechového či umelohmotného záhradného domčeka či pergoly,“ hovorí technik Rastislav Matuška zo spoločnosti GARDEON.

Zateplené a rýchle riešenie

Dlhá životnosť stavby bez nutnosti starať sa o opravy a údržbu fasády alebo strechy je veľkým benefitom. Navyše, montovaná stavba môže byť aj zateplená, čiže má rovnaké tepelno-izolačné vlastnosti ako murovaná. „Podľa našich skúseností ľudia vysoko oceňujú aj to, že takáto stavba je hotová v priebehu pár hodín. Ráno odídete do práce alebo s rodinou na výlet a keď sa o štyri až šesť hodín vrátite, vaša nová stavba už stojí,“ konštatuje odborník z GARDEON.

Montovaná garáž pri rodinných domoch.

Zdroj: GARDEON

Dokonalý dizajn

Fasáda montovanej stavby pritom môže mať rôznu povrchovú úpravu, farbu a vyzerať ako s reálnou omietkou. Dokonale tak zapadnú k dizajnu domu alebo záhrady. „Za veľkú výhodu považujem aj to, že sa montované stavby dajú vybaviť rôznymi odkladacími systémami – policami, regálmi či závesnými riešeniami,“ uzatvára montážnik z GARDEON.

Zdroj: 3PO SLOVAKIA, s.r.o.

Kategória: Záhradné stavby
Tagy: odkladacie priestory záhradné trendy
Zdieľať článok