Moderná dlažba inšpirovaná dávnou minulosťou

21. 07. 2021 Zdieľať

Vytvorte si štýlový a moderný priestor na posedenie a oddych použitím dlažby s jedinečnou povrchovou textúrou pripomínajúcou prírodný rezaný kameň.

Monumentálne stavby kamenných hradov, zámkov či kláštorov týčiacich sa na vysokých bralách nie sú len zhmotnením myšlienok a schopností geniálnych architektov, staviteľov a urbanistov. Títo nemí svedkovia rozprávajú príbehy o osudoch ľudí, ktorí tu žili v časoch, keď sa história písala na pergamen. Príbehy o nenaplnených tragických láskach, víťazstvách a prehrách, urputných bojoch, pokusoch a omyloch, ktoré nám pomáhajú lepšie pochopiť podstatu ľudského bytia. Magická príťažlivosť divokej prírody, hlboké rokliny a divoké kopce, úrodné zelené nížiny, uprostred ktorých tieto stavby ležia, odvádzajú naše myšlienky od všetkého tak zbytočného a nepodstatného a pomáhajú nám nájsť samých seba.

Pohľad zvrchu na sivú terasu s moderným sedením

Zdroj: SEMMELROCK STEIN + DESIGN Dlažby s.r.o

Nie vždy je však nevyhnutné za touto atmosférou cestovať stovky či tisícky kilometrov. Môžete si ju vytvoriť v svojej tesnej blízkosti. Skúste rozpovedať vlastný príbeh dlažbou Umbriano, ktorá je presne taká ako región Umbria, označovaný ako Zelené srdce Talianska. Jedinečná, prirodzene rôznorodá, s jasnými a ostrými hranami s textúrovaným povrchom, ktorý je odkazom na reliéfy vytesané vetrom do kamenistých múrov.

Dlažba granit béžová s miskou jahôd

Zdroj: SEMMELROCK STEIN + DESIGN Dlažby s.r.o

Pre individualistov idúcich svojou vlastnou cestou sú určené veľkoformátové Umbriano platne. Ich unikátny charakter môžete zvýrazniť výberom vzoru kladenia. Sú vhodné najmä na terasy a záhradné chodníky.

Veľká antracitová terasa s pergolou

Zdroj: SEMMELROCK STEIN + DESIGN Dlažby s.r.o

Jedinečné obrazce na chodníku okolo domu, záhradných chodníkoch či väčších plochách vytvoríte Umbriano kombi dlažbou. A ak ich skombinujete s Umbriano dlažbou, ktorá je ideálna na dláždenie príjazdových chodníkov k domu a vjazdov do garáží, bude váš príbeh dokonalý.

Dlažba Semmelrock Umbriano pre jednotný dizajn priestoru, prirodzený vo svojom výraze.

Viac na www.semmelrock.sk

Zdroj: PR článok SEMMELROCK STEIN + DESIGN Dlažby s.r.o.

Kategória: Záhradné stavby
Tagy: dlažbové materiály dlažby exteriérové dlažby kameň terasové platne terasy vonkajšia dlažba záhradné trendy
Zdieľať článok