Trendy v záhradnom nábytku

11. 05. 2020
Zdieľať

Aj záhradný nábytok podlieha trendom a pri výbere by ste mali zvážiť niekoľko atribútov. Medzi tie najdôležitejšie patrí funkčnosť z hľadiska priestoru, výber vhodného materiálu a zaobstaranie si doplnkov. Dnes sa spolu pozrieme na trendy v materiáloch, doplnkoch, či nábytku.

Trendy v materiáloch

Plast – Pamätáte si trend spred niekoľkých rokov? Tvorili ho biele alebo zelené plastové stoličky a stolík, ktorý mal uprostred priestor pre farebný slnečník. Týmto časom našťastie už dávno odzvonilo. Dnes je plastový záhradný nábytok na úplne inej úrovni, o kvalite nehovoriac. Jeho výhodou je najmä ľahká údržba a cena, ktorá v porovnaní s ostatnými materiálmi patrí k najnižším.

záhradný nábytok
mobelix

Drevo – Veľkým trendom je návrat k prírodným materiálom, akým je drevo. Používa sa na to najmä teak, či borovica. Hrúbka dreveného stola by mala byť viac ako 3 centimetre. Kvalitný záhradný nábytok z dreva by mal byť odolný voči počasiu a je možné ho mať vonku celoročne. Pod vplyvom počasia však drevo môže pracovať a nábytok bude po určitom čase potrebné ošetriť a nalakovať.

záhradný nábytok
mobelix

Kov – Kov sa hodí do každého priestoru bez ohľadu na štýl. Ide o nadčasový materiál, s ktorým krok vedľa nikdy neurobíte. Treba si však uvedomiť, že niektoré kovy korodujú. Dajte si preto pozor pri výbere a rozhodnite sa pre tie najkvalitnejšie.

záhradný nábytok
mobelix

Umelý ratan – Umelý ratan dokonale imituje ten prírodný. Ide o najvyhľadávanejší materiál medzi zákazníkmi a jednu z najčastejších volieb pri kúpe záhradného nábytku. Plusom tohto materiálu je cena, odolnosť a jednoduchá údržba.

záhradný nábytok
mobelix

Dekorácie – Práve rôzne dekorácie dokážu zútulniť priestor a úplne zmeniť štýl, či atmosféru. Medzi neoceniteľné doplnky patria rôzne lampášiky, do ktorých môžete dať sviečky na batérie. Ich svetlo vám vyčarí počas jarných, či letných večerov hotovú romantiku.

záhradný nábytok
mobelix

Textílie – Množstvo nami ponúkaného záhradného nábytku obsahuje hneď aj podsedáky. Ak ale chcete svoju novú záhradnú zostavu vyšperkovať, zvoľte krásne dekoračné vankúšiky. Myslite i na deky, ktoré vás zahrejú najmä počas chladnejšieho rána alebo večera. Medzi textílie možno zaradiť i exteriérové koberce, ktoré sa výborne hodia najmä na balkóny, či terasy.

záhradný nábytok
mobelix

Hračky na záhradu – Pribúdajúce slnečné lúče lákajú čoraz viac do záhrady. Ak máte vo svojej rodine malých drobcov, zaobstarajte im rôzne hračky, ktoré ich v záhrade zabavia. Medzi takéto zábavky patrí napríklad trampolína, futbalová bránka, detský záhradný domček a mnoho iného.

záhradný nábytok

Záhradným nábytkom nie sú len záhradné zostavy

Záhradný nábytok to nie sú len záhradné zostavy pozostávajúce zo stoličiek a stola. My vám ponúkame aj ďalšie kusy, ktoré si vás rozhodne získajú.

záhradný nábytok
mobelix

Hojdačky – Vedeli ste, že hojdanie pôsobí upokojujúco a uvoľňujúco? Po celom dni bude pre vás záhradná hojdačka stelesnením pohodlia. Mimoriadne in sú takzvané hollywoodske hojdačky. Charakterizuje ich to, že lavičku na sedenie môžete jednoducho preklopiť, čím vznikne široká plocha na ležanie. Navyše sú odolné voči poveternostným vplyvom, niektoré modely aj proti UV lúčom a dažďu.

záhradný nábytok
mobelix

záhradné pohovky

Pohovky – Túžite po luxuse vo svojej záhradke, či na terase? To dosiahnete vďaka pohovkám, ktoré sa u zákazníkov stávajú čoraz viac obľúbenými. Záhradné pohovky sú moderné a mimoriadne pohodlné. Aj preto sú typické pre hotely pri mori, ktoré chcú svojim zákazníkom dopriať maximálny komfort.

záhradný nábytok
mobelix

zavesné kreslo

Závesné kreslá – Kombináciou hojdacej siete a hollywoodskej hojdačky, ktorá priam láka na oddych a vznášanie sa nad zemou. Aj tak by sa dali opísať záhradné kreslá, ktorým mnohí ľudovo hovoria „záhradné vajíčka“. Oddelenie od zeme umožňuje závesnému kreslu zaujať aktívnu polohu a jemne sa kolísať sem a tam, zatiaľ čo vy v pokoji čítate knihu alebo pracujete s laptopom. V prípade závesného kresla je však dôležité myslieť na nosnosť.

Viac inšpirácií nájdete na www.mobelix.sk

Zdroj: PR článok Möbelix SK, s. r. o.

Kategória: Záhradný nábytok
Tagy: záhrada záhradné sedenie záhradný nábytok Závesné kreslá
Zdieľať článok

Diskusia