VÁŠ TIP: Ako rozdeliť jednu izbu na spálňu a obývaciu časť pre dvoch ľudí

07.01.2016  |     

Cieľom premeny bolo zo slnečného 1-izbového bytu v Petržalke spraviť priestor, v ktorom budú plnohodnotne žiť dvaja ľudia. V pôvodnom prenajatom byte sme prerobili aj predsieň, kuchyňu a spojili WC s kúpeľňou, aby bolo vo vstupnej chodbe viac miesta na topánky a menej dverí

Najzaujímavejšie a najťažšie bolo vyriešiť zariadenie izby tak, aby spĺňala požiadavky majiteľky. Čiže natlačiť do nej  spálňu s manželskou posteľou a veľkou šatníkovou skriňou + obývačku s gaučom - a to všetko bez veľkých nákladov. 

PRED:

PO:

Miestnosť má okná takmer po celej dĺžke, čo je úžasné na preslnenie miestnosti, ale zlé pre jej rozdelenie. Aby som neubrala z optickej veľkosti, vymyslela som odľahčené rozdelenie priestoru pomocou závesu šitého na mieru. Záves má teraz  niekoľko funkcií. Rozdeľuje miestnosť na dve obytné časti s oknom. Keď chce jeden s partnerov spať, urobí si súkromie. Zatiahnutý záves neberie miestnosti jej vzdušnosť a je pekným doplnkom.

PRED:

PO:

V rohu spálne je samostatne stojaca zrkadlová skriňa. Zrkadlo zväčšuje priestor, máte pocit, že miestnosť pokračuje niekde ďalej. 

Tyč na záves sme ukončili pri konci postele, čo je približne polovica šírky izby. Zvažovali sme dať závesnú tyč aj z druhej strany miestnosti, čím by sa dala uzavrieť a schovať komplet celá spálňa. Táto možnosť sa núka podľa potrieb bývajúcich.

PRED:

PO:

Obývaciu časť som ešte zdôraznila sadrokartónovým osvieteným podhľadom. Jednoduché stropné osvetlenie pôsobí v byte veľmi elegantne. Sused povedal, že sa tu cíti ako v hoteli :)

Text a foto: Mária J.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Víťaz súťaže Drevostavba roka 2017

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky