Ako si otvoriť s jedným kľúčom všetky zámky?

03. 02. 2009
Zdieľať

Poznáte to všetci. Štrngotajúci ťažký zväzok kľúčov, ktorý zaťažuje vrecká alebo kabelku. Čo by ste dali zato, aby ste nosili len jeden, ktorým si otvoríte všetky potrebné zámky? Podľa viacerých prieskumov zákazník žiada najmä bezpečnosť, ale súčasne pohodlie a zjednodušenie života. Riešením ako odstrániť veľa kľúčov a nahradiť ich jedným, je systém generálneho kľúča.

Jeden postačí: Najmodernejšie bezpečnostné vložky môžu byť súčasnťou systému generálneho kľúča. Takýto systém poskytuje užívateľom jednoduché, ale bezpečné zaobchádzanie s kľúčmi. Namiesto ťažkého zväzku kľúčov im postačí jeden, ktorým si odomknú všetky zámky, kam majú prístup. Napríklad v rodinnom dome si jedným kľúčom otvoríte bránu, vstupné dvere, garáž, dvere do záhrady a dokonca aj poštovú schránku. Je to veľmi praktické a šikovné riešenie, ak máte niekoho, kto vám pomáha v domácnosti, napríklad záhradník alebo upratovačka. Dostanú také kľúče, ktorými si otvoria len tie dvere, ktoré im vy dovolíte otvoriť. Ideálnym pomocníkom je aj v prípade, ak idete napríklad na dovolenku. Požiadate suseda, aby vám polieval kvety, dáte mu kľúč, ktorým si otvorí len vstupné dvere. Cez ostatné dvere sa nedostane, pretože tam nemá prístupové právo.“ – vysvetľuje Ing. Libor Zuzík zo spoločnosti Mul-T-Lock.

Systém generálneho kľúča je výborným riešením aj vo firmách, kde je potrebné vymedziť prístupové práva zamestnancom. Poskytujú vysokú kontrolu, pretože zamestnanec sa dostane len tam, kde mu to zamestnávateľ vopred určil, čiže len do miestností s prístupovými právami. Napríklad generálny riaditeľ sa dostane všade, na rozdiel od bežného zamestnanca, ktorý si otvorí napríklad len vstupné dvere a dvere na svojej kancelárii. Do systému generálneho kľúča je možné zahrnúť komplexne všetky zámky, vrátane visiacich zámkov, kľúčom ovládaných elektronických zámkov a iných.

Systém generálneho kľúča funguje na čisto mechanickom základe bez použitia akejkoľvek elektroniky. Preto je tu vylúčená možnosť poruchy elektronických častí alebo prípadného „kolapsu“ prístupového systému v prípade výpadku elektrického prúdu.

Kategória: Aktuality
Tagy: mul-t-lock
Zdieľať článok

Diskusia