Bezpečné a účinné vykurovanie s kotlom Raja

Bezpečné a účinné vykurovanie s kotlom Raja

18. 05. 2010
Zdieľať

Na rozpočet každej domácnosti vplýva v značnej miere vykurovacia sústava. Pohodlný a bezpečný spôsob vykurovania možno zabezpečiť prostredníctvom elektrického kotla. Značka PROTHERM prichádza na trh s novou verziou závesných elektrických kotlov Raja, ktoré slúžia na vykurovanie a prípravu teplej vody v externom zásobníku.

Výhodou elektrických kotlov je ich vysoká, prakticky 100 % účinnosť, minimálna údržba a dlhšia životnosť. „Návrhom elektrického vykurovania sa užívateľovi znížia obstarávacie náklady, pretože cena elektrických kotlov je v porovnaní s ostatnými kotlami podstatne nižšia. K znižovaniu konečných nákladov prispieva aj možnosť ľahkej regulácie moderných elektrických kotlov Raja,“ hovorí Ing. Ján Petrák z oddelenia technickej podpory predaja značky Protherm.


Elektrické kotly Raja vo verzii 13 sa vyznačujú moderným dizajnom a mikroprocesorovým riadením v štýle najmodernejších závesných plynových kotlov. Sú vybavené elektronickým ovládaním s funkciou plynulej modulácie výkonu v stupňoch po 1,2 alebo 2,3 kW v závislosti od typu kotla. Modulácia umožňuje rovnomerné zaťažovanie vykurovacích telies, čo výrazne predlžuje životnosť kotla. Kotly Raja sú vybavené systémom spínania prostredníctvom hromadného diaľkového ovládania. Systém HDO umožňuje prevádzku za sadzbu v nízkej tarife, čím možno výrazne znížiť náklady za elektrinu. Elektrické kotly Raja disponujú jednoduchým a prehľadným ovládacím panelom, vďaka ktorému možno nastavovať parametre kotla, teplú vodu v zásobníku a tiež maximálny výkon kotla. Zabudované bezpečnostné prvky navyše zaručujú užívateľom maximálnu ochranu.


Elektrické kotly značky PROTHERM sú ideálnym riešením pre klasické, ale aj nízkoenergetické domy. „V dobre zaizolovaných domoch s malými tepelnými stratami je elektrické kúrenie ekonomicky výhodné. Pri tomto type vykurovania nedochádza k samovoľnému odvetrávaniu a úniku naakumulovaného tepla komínom ako pri plynovom vykurovaní,“ zdôrazňuje Ján Petrák. Elektrické vykurovanie s kotlami Raja je čisté, výkonné, bezpečné, nehlučné a ľahko regulovateľné. Vďaka príjemnému dizajnu sú elektrické kotly značky PROTHERM trendovým doplnkom každého príbytku.


Kategória: Aktuality
Zdieľať článok

Diskusia