Environmentálne ocenenie: pre výrobky z Prešova

Environmentálne ocenenie: pre výrobky z Prešova

21. 07. 2008
Zdieľať

Spoločnosť Kronospan SK získala ako prvá z prešovského regiónu a zároveň ako prvý výrobca veľkoplošných materiálov na báze dreva na Slovensku právo používať národnú značku Environmentálne vhodný produkt. Ocenenie sa týka troch výrobkov na báze dreva: laminované […]

Spoločnosť Kronospan SK získala ako prvá z prešovského regiónu a zároveň ako prvý výrobca veľkoplošných materiálov na báze dreva na Slovensku právo používať národnú značku Environmentálne vhodný produkt. Ocenenie sa týka troch výrobkov na báze dreva: laminované drevotrieskové dosky s povrchovou úpravou, obkladové panely a plávajúce podlahy. Environmentálnu značku zástupcom spoločnosti Kronospan SK slávnostne odovzdal minister životného prostredia SR Jaroslav Izák pri príležitosti otvorenia 14. medzinárodného festivalu filmov o životnom prostredí „Envirofilm 2008“.

Výrobky spoločnosti Kronospan SK zároveň spĺňajú kritériá emisnej triedy E1, ktorá zaručuje ochranu zdravia užívateľa. V auguste 2004 získala spoločnosť právo používať FSC certifikát na všetky svoje výrobky. Certifikát zaručuje, že produkt je vyrobený z dreva alebo obsahuje drevo z lesa certifikovaného FSC.

Viac informácií na www.kronospan.sk

Kategória: Aktuality
Tagy: kronospan ocenenie
Zdieľať článok

Diskusia