Inšpirácia zo sveta rastlín

Inšpirácia zo sveta rastlín

06. 07. 2009
Zdieľať

Organicky koncipovaná stolička určená na použitie v interiéri aj v exteriéri s názvom Vegetal je výsledkom spolupráce dizajnérov Ronana a Erwana Bouroulleca a spoločnosti Vitra, renomovaného švajčiarskeho výrobcu nábytku. Celá stolička je zhotovená z plastu […]

Organicky koncipovaná stolička určená na použitie v interiéri aj v exteriéri s názvom Vegetal je výsledkom spolupráce dizajnérov Ronana a Erwana Bouroulleca a spoločnosti Vitra, renomovaného švajčiarskeho výrobcu nábytku. Celá stolička je zhotovená z plastu Miramid® od spoločnosti BASF a pri jej výrobe sa použila takzvaná metóda GIT, čiže špeciálna technika na vstrekovanie plastov. Stolička mala premiéru koncom roka 2008 a Vitra ju predviedla širokej verejnosti aj na nedávnom nábytkárskom veľtrhu Salone Internazionale del Mobile v talianskom Miláne.

Pri vytváraní novej stoličky inšpirovala bratov Bouroullecovcov móda zo začiatku 20. storočia: v Severnej Amerike vďaka systematickému prerezávaniu a intenzívnej starostlivosti získavali stromy tvary podobné konštrukcii stoličky. Ústredným prvkom stoličky Vegetal je sedacia plocha, ktorá vyzerá ako vzájomne poprepletané konáre rôznej hrúbky. Táto univerzálna stolička z veľmi odolného plastu je vhodná na použitie v interiéri aj exteriéri. Od polovice roka 2009 bude dostupná v šiestich rôznych farbách.

Viac na www.miramid.com alebo www.basf.sk

Kategória: Aktuality
Tagy: basf stolička
Zdieľať článok

Diskusia