Zdroj: Môj dom 6/2022

Júnový Môj dom prináša nápady ako si užiť leto vonku – či už máte k dispozícii veľkú záhradu, alebo len malú terasu

06. 06. 2022 Zdieľať

Konečne sú tu slnečné dni a teplé letné večery – obdobie, na ktoré sa mnohí z nás tešia už od konca októbra. A tí, ktorí bývajú v dome so záhradou alebo v byte s terasou, majú ďalší dôvod na radosť. Stačí ich len vybaviť tak, aby ste si ich mohli do sýtosti užiť. Vonku si totiž môžete zariadiť nielen skvelú letnú obývačku či jedáleň v zeleni, ale aj spálňu pod hviezdnou oblohou. Potrebujete inšpiráciu? Nájdete ju v najnovšom vydaní Môjho domu.

Aj v júni môžete spolu s Mojím domom navštíviť zaujímavé interiéry. Tentoraz nájdete na jeho stránkach tri zaujímavé byty, každý z trochu iného súdka – loft v bývalej továrni na vodku určite nenechá chladnými milovníkov industriálu, byt s plochou len 38 m2 zas ponúka hromadu zaujímavých nápadov do štartovacieho bývania. No a do tretice je to originálny mezonet, ktorý zvíťazil v súťaži Interiér roku 2021. Vďaka čomu? To sa dočítate v aktuálnom vydaní Môjho domu. A ak sa vám skôr žiada ujsť aspoň na chvíľu od každodenného zhonu, máme pre vás hneď dva nápady – tým, ktorí majú vyhliadnuté srdcu blízke miesto, len im na ňom chýba možnosť pohodlne prenocovať, dávame do pozornosti drevenú chatku koncipovanú ako stavebnica, ktorú dokážu postaviť dvaja ľudia prakticky kdekoľvek. Pre tých, ktorí túžia po pohodlí, je tu opäť náš tip na výlet, na ktorom môžete bývať ako v rozprávke – tentoraz v luxusnom chalete, kde je les takmer súčasťou interiéru.

Samozrejme, ani tento mesiac nechýbajú v Mojom dome tipy na krásne zariadenie a štýlové vychytávky do interiéru. Ak napríklad chcete svoje bývanie oživiť originálnym kúskom, ktorý vás nevyjde draho, nájdete v tomto vydaní 15 skvelých nápadov, ako si oživiť steny. V júni sme si podrobne posvietili na stolovanie v najrôznejších podobách aj veľkostiach, poradíme vám tiež s výberom sušičky a naším testom sa môžete riadiť pri výbere kompaktnej minirúry, ktorú oceníte nielen na chalupe, ale aj v menšej domácnosti. Vyskúšali sme, ako tieto kompaktné modely zvládnu pečenie, grilovanie či gratinovanie.

Aj v júni vám v Mojom dome pripomenieme, na čo tento mesiac nezabudnúť v záhrade, a popri takmer dvadsiatke strán venovaných terasám, sme sa zamerali aj na vodu. Viete, ako ju udržať v záhrade? Poradíme vám, ako zabrániť jej vyparovaniu, do čoho ju zbierať, aj ako ňou v záhrade šetriť.

Ak plánujete stavať, určite by ste nemali vynechať ani našu stavebnú prílohu. Tento mesiac sme sa zamerali na veci, ktoré vedia potrápiť, ale aj chytiť za srdce. Ak máte starosti s prílišnou vlhkosťou v pivnici, máme pre vás návod, ako sa jej zbaviť. A ak by sa vám páčila na dome drevená fasáda, poradíme vám, či je pre vás dobrou voľbou. Premýšľate, aké drevo zvoliť a čím drevenú fasádu ošetriť? Všetko podstatné sa dozviete v júnovom Mojom dome.

A ešte jednu dôležitú vec sme pre vás pripravili v najnovšom vydaní časopisu Môj dom – súťaž! Na našich stránkach pravidelne prinášame množstvo nápadov ako ušetriť. Tentoraz sme sa rozhodli ušetriť vám aj čas pri ich hľadaní a pri každom tipe sme umiestnili ikonku so symbolom €. Skúsite ich porátať? Ak nám napíšete ich počet v júnovom čísle, môžete vyhrať stojanový mixér od značky Electrolux. Všetky podrobnosti zistíte v aktuálnom Mojom dome.

Môj dom 6/2022

Zdroj: Môj dom 6/2022

Júnový Môj dom vychádza 6. 6. 2022. Kúpite ho vo všetkých dobrých novinových stánkoch a predajniach tlače, v obchodných reťazcoch a na čerpacích staniciach. Objednať si ho môžete aj na stránkach www.jagastore.sk, www.predplatne.jaga.sk a www.alza.sk.

Vyberáme z obsahu

Poďme von!

Je najvyšší čas presunúť sa von – najlepšie na terasu. Môžete ju premeniť hoci na vzdušnú obývačku, letnú kuchyňu či dokonca spálňu priamo pod hviezdami. Ak vám chýba inšpirácia, množstvo nápadov a tipov na útulné i praktické zariadenie terasy nájdete na stránkach júnového vydania Môjho domu.

Môj dom 6/2022

Zdroj: Môj dom 6/2022

Ako oživiť steny v interiéri

Hľadáte dobrý nápad, ako dopriať stenám originálny vzhľad? A malo by to ísť rýchlo, jednoducho, a pokiaľ možno nestáť priveľa? Čo tak vyskúšať prútené košíky. Alebo taniere. Či dokonca starý bicykel. Trendové je aj makramé alebo tapiséria… Na jún máme pre vás 15 tipov, z ktorých si určite vyberiete!

Môj dom 6/2022

Zdroj: Môj dom 6/2022

Na návšteve v malom byte

V júni vás pozveme aj do maličkého, avšak svojrázneho bytu. Jedna izba, jedna kuchyňa, jedna kúpeľňa a jedna predsieň. Spolu 38 m2. Priestor tak akurát pre jedného chlapa a nejednu „žúrku“. No dosť miesta aj na lacné veci od drahých značiek, drahé riešenia DIY, srdcovky s vysokým kreditom (aj keď len u „insajderov“) a piesok s hodnotou spomienok.

Môj dom 6/2022

Zdroj: Môj dom 6/2022

Ako udržať vodu v záhrade

Je veľká škoda, ak nechávame dažďovú vodu zo záhrady len tak odtiecť. Ako s vodou lepšie hospodáriť a využívať ju tak, aby neskončila nevyužitá v kanalizácii? Ako ju v záhrade zadržať a ako ňou šetriť? Poradíme vám v júnovom Mojom dome.

Môj dom 6/2022

Zdroj: Môj dom 6/2022

Čo by ste mali vedieť o drevenej fasáde

Drevená fasáda nie je lacná záležitosť, no určite patrí k prvkom, do ktorých sa človek dokáže zamilovať. Tiež po nej pokukujete a premýšľate, či by nepristala aj vášmu domu? Zaujíma vás, podľa čoho si vybrať drevo a aká náročná je údržba? Všetko dôležité sa dočítate v júnovom vydaní časopisu Môj dom.

Môj dom 6/2022

Zdroj: Môj dom 6/2022

Text: Erika Kuhnová
Zdroj: Časopis Môj dom 6/2022

 

Kategória: Aktuality
Tagy: záhradné sedenie
Zdieľať článok