Komín vhodný do pasívnych a nízkoenergetických domov

21. 05. 2010
Zdieľať

Spoločnosť Schiedel podporuje energeticky úsporné a ekologické bývanie. Od 1. mája 2010 prichádza na trh s novými komponentmi ku komínovému systému ABSOLUT, ktoré sú určené pre nízkoenergetické a pasívne domy.

Počet projektov pasívnych domov v našich zemepisných šírkach narastá a s nimi aj význam energeticky efektívnych vykurovacích konceptov. V pasívnom dome sa neodporúča konvenčné vykurovanie, pretože interiér domu prehrieva. Napriek tomu možno v súčasnosti aj v energeticky úspornej výstavbe umiestniť kozub či kotol. Treba pri tom dbať na správny výber komína. „Nové komponenty k systému Schiedel ABSOLUT umožňujú bezproblémové a vysokoefektívne umiestnenie komínového systému do nízkoenergetických a pasívnych domov. S univerzálne použiteľným komínovým systémom Schiedel ABSOLUT sa dajú účinne znížiť náklady na energie,“ hovorí technický riaditeľ spoločnosti Schiedel Slovensko Maroš Plško.Komín vhodný do pasívnych a nízkoenergetických domov

263879
Schiedel

Schiedel ABSOLUT je trojzložkový komínový systém s integrovanou tepelnou izoláciou a vnútornou keramickou šamotovou rúrou. Komínový systém ABSOLUT nevyužíva funkciu zadného odvetrávania, čím spĺňa nároky na tesnosť. Vďaka novým systémovým komponentom dokonale prerušuje tepelné mosty a vďaka tesnosti tvárnice spĺňa podmienky Blower Door testu. Novými prvkami Schiedel ABSOLUT sú:


• deliaci izolačný prvok Duronic pre prechod strešnou rovinou preruší tepelný most a odizoluje zvyšok komínového telesa,
• deliaci izolačný prvok Duronic pre komínovú pätu preruší tepelný most medzi základmi stavby a interiérom,
• napojovací adaptér pre pripojenie spotrebiča s uzatvorenou spaľovacou komorou na tuhé palivá. Spotrebič neodoberá vzduch z interiéru, ale nasáva vzduch cez zateplenú šachtu integrovanú v komínovej tvárnici,
• tesniaci set v rovine strechy pre utesnenie prechodu komínového telesa cez strešnú rovinu. Fóliový napojovací set sa skladá z patentovanej špeciálnej fólie vo viacvrstvovej variante pre vonkajšiu stranu, ktorá sa okolo celého komína spojí s izolačnou fóliou strechy. Vonkajšia tesniaca strana je prispôsobená svojimi rozmermi rozmerom komínového telesa a je použiteľná pre sklony strechy do 45 .


Iba Schiedel ABSOLUT má deliaci izolačný prvok pre umiestnenie v izolácii strechy a deliaci izolačný prvok pre komínovú pätu. Duronic je technológiou budúcnosti pre pasívny dom. Zhotovuje sa zo speneného skla, ktoré je tepelnoizolačné, nehorľavé a dostatočné únosné – vydrží záťaž kompletného komína,“ dopĺňa Maroš Plško.


Systémový komín Schiedel ABSOLUT vyhovuje súčasným vykurovacím konceptom a možno ho používať univerzálne. Svojim užívateľom umožňuje zmenu paliva podľa aktuálnych, ale aj budúcich požiadaviek na vykurovanie. Pri univerzálnom komíne možno vykurovať s fosílnymi alebo obnoviteľnými zdrojmi energie. V ktoromkoľvek okamihu možno prejsť z vykurovania jedným typom paliva k druhému bez dodatočných úprav komína – nákladnej prestavby či vložkovania. Schiedel ABSOLUT zaručuje výhodné a flexibilné zásobovanie teplom počas celého roka.

Kategória: Aktuality
Tagy: Schiedel
Zdieľať článok

Diskusia