Myslime na zdravie a pohodlie seniorov

Myslime na zdravie a pohodlie seniorov

28. 07. 2020 Zdieľať

Opatrenia proti šíreniu koronavírusu sa uvoľnili a vy konečne môžete ísť navštíviť svojich rodičov. O víkende ste mali inú predstavu, než ísť na vidiek píliť rodičom drevo na zimu. Jasné, otca s mamou vždy radi vidíte, ani fyzická námaha vám nie je cudzia, veď sami sa ňou zbavujete pracovného stresu, ale svoju voľnú sobotu ste predsa len chceli stráviť úplne inak …

Zároveň však viete, že ak rodičom nepomôžete, tak to drevo budú píliť hádam až do sebazničenia sami, akoby nestačilo, koľko sa nabehajú v zime pri nosení polienok z kôlne do domu k peci. Pomôžte im, ale inak – dajte stopku kúreniu na drevo a rodičov pripojte k zemnému plynu. Nech si „na staré kolená“ dožičia oddych a konečne si vo väčšom zdraví užijú aj viac zaslúženého pohodlia. Pripojiť sa k plynu dnes dokážete ľahko prostredníctvom online formulárov na www.spp-distribucia.sk aj z pohodlia domova.

Vykurovanie uhlím a drevom patrí k tým lacnejším, avšak len navonok. Pretože ak zoberieme okrem ich ceny do úvahy aj dopravu skladovanie, pílenie, prikladanie, ale hlavne hodnotu zdravia, ktoré takéto kúrenie ohrozuje, o výhodnej cene nemôže byť ani reči. Pokiaľ ide o kúrenie plynom, mesačné platby za plyn určite zvládnu aj seniori, čo je jedna z 3E-výhod zemného plynu. Navyše, vašich rodičov už nebude dráždiť na kašeľ z dymu a prachu, pretože budú žiť v zdravšom prostredí.

Kategória: Aktuality
Tagy: energia
Zdieľať článok