Zdroj: EU - POWER

Fotovoltické panely

30. 07. 2021 Zdieľať

K vyššej energetickej nezávislosti a úsporám na prevádzkových nákladoch domácnosti môže prispieť vlastná solárna elektráreň. Je výhodným riešením najmä pre tých, ktorí vedia využiť doma vyrobenú elektrickú energiu v popoludňajších hodinách, t. j. v čase najväčšej intenzity slnečného žiarenia.

Zvýšiť vlastnú spotrebu elektrickej energie na približne 30 % je možné riadením spotreby, napr. načasovaním zapnutia spotrebičov, umývačky riadu a práčky, na čas okolo obeda. Ekonomicky výhodným spôsobom zvyšovania vlastnej spotreby elektriny je využiť prebytky vlastnej elektrickej energie na ohrev teplej vody alebo klimatizáciu.

Fotovoltické panely reklama

Zdroj: EU – POWER

Riešením môže byť aj orientácia fotovoltických panelov na východ a západ, čo síce zníži energetický zisk z každého panelu oproti južnej orientácii, ale vyrovná ich výkon počas dňa. Ďalšie zvýšenie vlastnej spotreby až na 60 % je možné dosiahnuť využitím elektrických akumulátorov.

Fotovoltické panely

Zdroj: EU – POWER

 • Používa kvalitné komponenty
  Do všetkých svojich stavaných elektrární vyberá a inštaluje kvalitné produkty renomovaných európskych a svetových výrobcov.
 • Vybaví za vás kompletnú administratívu
  Zákazník sa v rámci výstavby FV elektrární nemusí starať o potrebnú administratívu.
 • Garantuje pripojenie do elektrickej siete
  Vďaka dlhoročnej skúsenosti s výstavbou elektrární rôznych veľkostí a typov garantuje zákazníkom splnenie všetkých technických podmienok na pripojenie elektrárne do sietí distribútorov.
 • Navrhne optimálny výkon elektrárne a kapacity akumulátorov
  Cieľom spoločnosti EU-POWER je spokojnosť s inštalovaným riešením. Návrh optimálneho výkonu elektrárne aj kapacity batérií sa preto odvíja od investičnej výhodnosti a návratnosti pre klienta.
 • Dlhodobo garantuje záruku
  Garancie zahŕňajú výkonovú záruku na minimálne 90 % výkonu po 10 rokoch a 80 % výkonu modulov po 25 rokoch, 10-ročnú produktovú záruku na fotovoltaické moduly, minimálne 5-ročnú produktovú záruku na striedač a 5-ročnú záruku na všetky montážne a inštalačné práce.
 • Zaisťuje bezproblémový servis
  V spolupráci s výrobcami technológií zaisťuje profesionálny a rýchly záručný a pozáručný servis.
 • Chráni životné prostredie. Recykluje!
  Na prianie zákazníkov odoberie fotovoltaické panely po skončení ich životnosti späť a zaistí ich recykláciu. Fotovoltaické moduly predstavujú pre životné prostredie iba minimálne riziko.

Zdroj: PR článok EU – POWER s.r.o.

Kategória: Energia
Tagy: energie fotovoltické panely ohrev vody solárna energia vykurovanie
Zdieľať článok