Zdroj: Adéla Hofmanová

Na výrobu cien pre Interiér roka 2023 dohliadala dizajnérka Kateřina Handlová

08. 02. 2024 Zdieľať

Pred niekoľkými dňami sa v sklárni BOMMA vo Svetlej nad Sázavou vyrábali ceny pre deviaty ročník Interiéru roka navrhnuté dizajnérkou Kateřinou Handlovou. Fúkanie, brúsenie a ďalšie operácie prebiehali pod supervíziou samotnej autorky.

Na cene bude ešte pracovať sedlár, teda profesia, ktorá zhotovuje kožené remene, ktoré objekt obopnú. Ďalej bude nasledovať finálna montáž so svetelným zdrojom a ďalšími súčiastkami. Objekt vznikol iba pre aktuálny ročník a nikdy nebude vyrábaný sériovo. Kto ho chce vlastniť, musí ho vyhrať.

Kateřina Handlová má za sebou napr. takmer dvojročnú prácu v Innsbrucku pre značku Swarovski, ale pracovala aj pre mnoho iných renomovaných firiem. Okrem skla sa tiež venuje móde a jej prvky často prenáša aj do svetelných objektov.

Dizajnérka Kateřina Handlová pri výrobe sklenenej ceny Interiéru roka 2023.

Dizajnérka Kateřina Handlová dohliada na výrobu ceny, ktorú navrhla pre Interiér roka 2023. Zdroj: Adéla Hofmanová

Ocenenie bolo v deviatom ročníku rozšírené o deviatu súťažnú kategóriu nazvanú CENA ZAHRANIČNÝCH MÉDIÍ. Usporiadateľ Inštitút bytového dizajnu v Prahe nadviazal úzku spoluprácu s radom magazínov napr. z Talianska, zo Švédska, z Dánska či zo Španielska.

Ich zástupcovia budú v novej kategórii hlasovať tak, že vyberú finalistov a víťaza z ostatných kategórií súkromného i verejného interiéru. Niektorí zo šéfredaktorov dokonca prídu 14. 5. 2023, aby osobne odovzdali ocenenie v pražskom Centre súčasného umenia DOX. Medzi titulmi nechýba napr. švédska RESIDENCIA, taliansky časopis Casa Facile alebo Ville & Casali, švédska ELLE, dánsky časopis RUM a ďalšie. Autori oceneného víťazného interiéru získajú svetelný objekt navrhnutý dizajnérkou Kateřinou Handlovou, rovnako ako víťazi ostatných kategórií.

Detail na cenu Interiér roka 2023.

Návrh ceny INTERIÉR ROKU 2023. Zdroj: Adéla Hofmanová

Do deviateho ročníka súťaže Interiér roka sa môžu hlásiť architekti a interiéroví dizajnéri z Českej i zo Slovenskej republiky až do 28. 2. 2024. Víťazi budú vyhlásení v pražskom Centre súčasného umenia DOX v utorok 14. 5. 2024.

Odovzdávanie ocenenia sa bude konať pod záštitou predsedníčky Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR, Senátu Parlamentu ČR, ministra kultúry ČR, ministra priemyslu a obchodu ČR, hl. mesta Prahy a starostu Prahy 7.

Foto: Adéla Hofmanová
Zdroj: Interiér roku

Kategória: Aktuality
Tagy: Interiér roku Súťaž Interiér roku
Zdieľať článok
Do altánku si Erik vyrobil štýlovú kuchynskú linku z opracovaného odpadového dreva. Prezradil, koľko ho stálaUrob si sám

Do altánku si Erik vyrobil štýlovú kuchynskú linku z opracovaného odpadového dreva. Prezradil, koľko ho stála

Ako vyzerá február v záhrade? V jednej ruke držíme nožnice, v druhej osivo na výsev zeleniny a letničiekZáhrada

Ako vyzerá február v záhrade? V jednej ruke držíme nožnice, v druhej osivo na výsev zeleniny a letničiek

9 úžasných spôsobov, ako využiť ocot v domácnosti a záhradeUrob si sám

9 úžasných spôsobov, ako využiť ocot v domácnosti a záhrade

Popraskaná kôra na stromoch: Ako ju ošetriť a nabudúce jej predísť?Urob si sám

Popraskaná kôra na stromoch: Ako ju ošetriť a nabudúce jej predísť?