Zdroj: ORA Architekti

Zapojte sa do hlasovania o Interiér roku 2021 na novom webe

23. 03. 2022 Zdieľať

V súvislosti so spustením nových webových stránok súťaže Interiér roku má teraz možnosť hlasovať v každej kategórii aj široká verejnosť.

Siedmy ročník Interiéru roku prináša dve nové súťažné kategórie. Prvá kategória je už spomenuté Hlasovanie verejnosti – cena ČSOB Stavebnej sporiteľne. Iste bude veľmi zaujímavé sledovať, do akej miery sa zhodnú alebo, naopak, odlíšia preferencie odbornej poroty, novinárskej poroty a verejnosti. Pri hlasovaní je nutné zadať emailovú adresu, ktorá však slúži len na verifikáciu hlasovacieho procesu. Hlasovanie treba potvrdiť v správe, ktorá obratom príde na uvedenú emailovú adresu. Organizátor garantuje, že adresa nebude nijako zneužitá ani predaná tretím stranám. Hlasovať je možné od 18. 3. až do 1. 4. 2022.

Moderná novostavba dizajnový interiér

Novostavba od Ing. Marka Svobodu z ateliéru MAAD STUDIO. Zdroj: MAAD STUDIO

Druhou novou kategóriou je Súkromný interiér – nízkonákladové bývanie. V minulých ročníkoch sa niektorí architekti a interiéroví dizajnéri tak trochu ostýchali súťažiť, pretože si neboli istí, či môžu zaujať vedľa výrazne drahších projektov. Pravdou je, že nie je možné použiť rovnaké meradlá na štartovací byt a trojposchodovú vilu, a to aj napriek tomu, že na obidvoch odviedli autori excelentnú prácu.

Moderný drevo betón interiér

Novostavba od štúdia SENAA ARCHITEKTI. Zdroj: Alex Shoot Buildings

Zmysel malo takéto projekty rozdeliť. Zakladateľ a riaditeľ súťaže Petr Tschakert k tomu dodáva: „Ak sme v predchádzajúcich ročníkoch súťaže zdôrazňovali, že interiér navrhnutý odborníkom dosahuje oveľa vyššiu kvalitu, tak v tomto ročníku dodávame, že za spomínaným odborníkom by sa nemal báť prísť aj človek, ktorý má výrazne nižší rozpočet.“

Dizajnový interiér s modrým policovým predelom

Rekonštrukcia architekta Václava Dernera z CODEIN STUDIA. Zdroj: Studio Flusser

Víťazi súťaže Interiér roku za rok 2021 budú oznámení ako vrcholný bod medzinárodného kongresu o bývaní, dizajne a architektúre Living Forum, a to v utorok 26. 4. 2022 v pražskom Centre súčasného umenia DOX.

Záštitu nad siedmym ročníkom súťaže prevzal Senát Parlamentu ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Ministerstvo kultúry SR, Magistrát hl. m. Prahy a starosta mestskej časti Praha 7.

Viac na www.interierroku.cz

Zdroj: Institut bytového designu 

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: architektúra Interiér roku súťaž Súťaž Interiér roku
Zdieľať článok