Nosný žalúziový a roletový preklad

Nosný žalúziový a roletový preklad

13. 06. 2018 Zdieľať

Nosné žalúziové a roletové preklady sa používajú ako preklady nad okennými otvormi v obvodových stenách.

Tieto preklady sú nosné, majú v sebe už zabudovanú tepelnú izoláciu a zároveň vytvárajú schránku na umiestnenie tieniacich systémov (vonkajších žalúzií alebo roliet). Tieto preklady sú určené na zakrytie stavebných otvorov od šírky 600 mm (pri dodatočnom kontaktnom zateplení muriva musí byť min. šírka okna väčšia) až po maximálnu svetlosť otvoru 3 850 mm. Výška okenného otvoru na montáž vonkajších roliet alebo žalúzií je minimálne 600 mm a maximálne 3 000 mm pre roletu.
Dôležitý prvok pre pasívne a nízkoenergetické domy.
Systémové riešenia.
Možnosť osadiť rolety i žalúzie.
Možnosť dodatočnej montáže tieniacich prvkov.
Vhodný podklad pod omietku.
Multifunkčný celistvý výrobok – nosný preklad so schránkou na vonkajšie tieniace systémy so zabudovanou tepelnou izoláciou.
Jednoduché navrhovanie v komplexnom systéme HELUZ.
Preklad je úplne staticky únosný (pri dĺžke prekladu do 2 500 mm).
Súčasťou prekladu sú zabudované lišty na upevnenie držiakov tieniacich systémov.
Umožňuje osadiť žalúzie alebo vonkajšie rolety kedykoľvek – ako po dokončení stavby, tak aj dodatočne v priebehu užívania stavby, ale stavbu možno užívať aj bez montáže tieniacich prvkov. 
Preklady umožňujú montáž vonkajších žalúzií alebo roliet, ktoré zaisťujú užívateľský komfort, znižujú tepelné straty, hlučnosť, chránia pred skleníkovým efektom, čím zabraňujú prehriatiu miestnosti v letných mesiacoch, chránia pred zvedavcami i nepozvanými návštevníkmi, chránia okná pred poveternostnými vplyvmi, a tým predlžujú ich životnosť.
Kategória: Aktuality
Tagy: roletový preklad rolety žalúzie
Zdieľať článok