Zdroj: VELUX

Relax, hravý aj elegantný interiér so 70 odtieňmi z novej kolekcie roliet

24. 06. 2021 Zdieľať

Nekonečné blankytné nebo, osviežujúca energia slnka, temná hĺbka oceánu aj pevná pôda pod nohami – to všetko namiešala príroda do sedemdesiatich odtieňov novej kolekcie vnútorného tienenia strešných okien VELUX. Kolekcia je jednoduchá a trendy, vhodná do tradičných i moderných interiérov, pokojových aj pulzujúcich zón.

Harmónia farieb inšpirovaných prírodou

Nové odtiene sú víziou renomovaného škandinávskeho inštitútu Pej Gruppen, ktorý udáva dizajnové trendy. V kolekcii však nájdete aj vyvážené a nadčasové farby. Sedemdesiat nových odtieňov roliet VELUX je navrhnutých tak, aby spolu farby rôznych zatieňovacích a zatemňujúcich doplnkov krásne ladili, čo otvára nové možnosti pre ich kombinovanie v jednom interiéri. Jemné aj sýtejšie odtiene inšpirované prírodou priamo nabádajú k harmonickým spojeniam, či už zvolíte monochromatické ladenie tón v tóne alebo kombinácie príbuzných farieb, ktoré spolu susedia vo farebnom spektre.

Kolekcia vnútorných roliet

Zdroj: VELUX

V novej kolekcii nechýbajú ani tkaniny s jemným vzorom a svoju špeciálnu Kolekciu na dobrú noc s veselými a inšpirujúcimi motívmi dostanú aj deti. Ak by snáď ani to nestačilo, je navyše možný individuálny výber z 1 800 farieb RAL vzorkovníka v kolekcii Colour by You. Roleta v originálnej farbe sa dokonale prispôsobí osobnému vkusu alebo farbe koberca či sedačky a dodá každému interiéru jedinečný výraz.

Chlapec sťahuje vzorované rolety v detskej

Zdroj: VELUX

Štíhly dizajn pre viac svetla

Rozšírila sa aj ponuka bočných vodiacich líšt. Pre všetky vnútorné rolety a žalúzie VELUX sú novo k dispozícii lišty nielen v striebornej, ale aj v bielej farbe. Tradičné verzia z matného hliníka dokonale ladí s dreveným rámom okien. Nové biele lišty sú v rovnakom odtieni ako biele bezúdržbové okná, s ktorými tvoria ideálnu kombináciu. Bočné lišty aj horný kryt majú rovnakú šírku a sú naozaj veľmi úzke, takže zrolovaná roleta opticky splynie s rámom okna a neblokuje slnečné svetlo.

Moderná biela izba so strešným oknom

Zdroj: VELUX

K letnej pohode patrí tiež istota, že sa domov oknom dostane iba čerstvý vzduch bez nepozvaných návštevníkov. Vylepšená sieť proti hmyzu má tenké biele profily, ktoré vizuálne splývajú s ostením a sú takmer neviditeľné. Ani priehľadná tkanina nijako nenarušuje výhľad. Vďaka novému spôsobu montáže sa sieť inštaluje tak ľahko, že to doma zvládne skoro každý.

Riešenia pre každú situáciu

„Naša nová kolekcia vnútorného tienenia je navrhnutá tak, aby reflektovala rôzne farebné pocity a želania našich zákazníkov,“ hovorí Jakub Mrázek, produktový špecialista zo spoločnosti VELUX. „Paleta farieb, svetelných priepustností, bočných líšt aj mechanizmov ovládania je natoľko široká, aby sa hodila pre strešné okná vo všetkých miestnostiach – v pokojových zónach spální, v pulzujúcom prostredí obývačiek a kuchýň, v relaxačných kúpeľniach aj vo veselých detských izbách. Nová kolekcia vnútorného tienenia VELUX pomáha zabezpečiť zdravý a útulný interiér kedykoľvek a kdekoľvek,“ dodáva Jakub Mrázek zo spoločnosti VELUX.

Žena zaťahuje tienenie na strešnom okne

Zdroj: VELUX

Pri výbere vnútorného tienenia je potrebné sa rozhodnúť, akú funkciu má roleta plniť. Roleta z priehľadnej tkaniny rozptýli denné svetlo, aby príliš neoslňovalo a zaistí doma súkromie. Rovnako poslúži aj lamelová žalúzia, ktorá výborne odoláva vlhkosti. Zatemňujúca roleta sa v spálňach a detských izbách postará o ideálne prostredie na spánok v noci aj kedykoľvek počas dňa. Kombinovaná roleta bude perfektným riešením pre miestnosti používané na viac účelov, kde je potrebné prísun svetla regulovať aj úplne blokovať.

Vnútorné rolety na strešnom okne v detskej

Zdroj: VELUX

Jedno majú všetky vnútorné tieniace doplnky VELUX spoločné – ich inštalácia je tak jednoduchá, že ju doma zvládne každý. Zostáva len vybrať si to správne tienenie a užiť si leto.

Benefity novej kolekcie vnútorných roliet a žalúzií VELUX

  • Široký rozsah tienenia, od zjemnenia dopadajúceho svetla až po úplné zatemnenie
  • Nové biele bočné lišty (k existujúcim hliníkovým), ktoré dokonale ladia s bielym rámom bezúdržbových strešných okien VELUX
  • Rozšírená Kolekcia na dobrú noc s veselými vzormi pre detské izby. K dispozícii aj pre kombinované rolety VELUX, ktoré v sebe spájajú funkciu zatemnenia pre nerušený spánok a reguláciu svetla pre celodenné detské šantenie
  • Certifikát OEKO-TEX 100 (Standard 100 1076 – 184 DTI) zaručuje, že rolety neobsahujú žiadne škodlivé látky
  • Nová sieť proti hmyzu s tenkými bielymi profilmi a jednoduchou inštaláciou
  • Pri vybraných vnútorných tieniacich doplnkoch možnosť diaľkového ovládania na elektrický alebo solárny pohon. Následne je možné tiež ich ovládanie aplikáciou v mobilnom telefóne alebo napojenie na inteligentnú domácnosť.
  •  Možnosť kombinácie s vonkajším tienením chrániacim pred horúčavou pre úplné zabezpečenie komfortu v interiéri.

Viac na www.velux.sk

Zdroj: PR článok VELUX

Kategória: Okná
Tagy: farebné odtiene interiérové tienenie rolety strešné okná tienenie okien tieniace systémy žalúzie
Zdieľať článok