PCI Multiputz® NoBio Z – omietka novej generácie

29. 09. 2020 Zdieľať

Tenkovrstvová omietka je povrchová úprava fasád, na ktorú sa kladú najväčšie nároky z hľadiska odolnosti a tým aj životnosti a estetiky.

Širokospektrálny kapsulovaný biocíd

Riasy vidíme na fasádach vo vlhkých oblastiach a nielen na Slovensku. Nová omietka vyniká unikátnou receptúrou s vysoku ochranou proti rastu plesní, húb a rias. Je to zabezpečené kapsulovaným biocídom, ktorý pomaly uvoľňuje aktívne zložky.

Fotoaktívna zložka

Na zvýšenie odolnosti proti riasam pôsobí fotoaktívna zložka, ktorá rozkladá pomocou slnečného žiarenia organické zložky a tým tiež bráni rastu mikroorganizmov.

Odolnosť proti poveternosti

Omietka vynikajúco odoláva poveternostným vplyvom, ale je aj dosť paropriepustná, aby vedela regulovať vlhkosť. Spôsobené to je hlavne extra silikónovou zložkou, ktorá je v omietke použitá.

Sklené vlákna na zvýšenie flexibility omietky

Na zvýšenie flexibility omietok sú použité 3 dĺžky sklených vlákien, ktoré zvyšujú jej pevnosť a odolnosť. Vznik a tvorba trhlín v omietkach sú tak výrazne obmedzené.

Umývateľná omietka

Omietka má nižšiu kapilárnu nasiakavosť a tým sa zabraňuje jej hĺbkovému znečisteniu. V štruktúre omietky sa nečistoty neusadzujú a nečistoty ostávajú len na povrchu a sú ľahko čistiteľné.

Ing. Jozef Horváth, product manager

www.pci-slovensko.sk

Kategória: Aktuality
Tagy: omietka
Zdieľať článok