Pravidelnou údržbou k redukcii baktérií na podlahe

Pravidelnou údržbou k redukcii baktérií na podlahe

01. 10. 2020 Zdieľať

Bona zadala požiadavku na vypracovanie štúdie o použití systému Bona Commercial/Care Program na elastické podlahy v oblastiach významných z hľadiska hygieny, a to hlavne na vinylových podlahách.

Účelom testu bolo preukázať, že v prípade vinylových LVT povrchov možno vytvoriť utesnením spojov (bez škár) prelakovaním lakom Bona Pure hladký povrch podľa predpisov TRBA 250 (The Technical Rules for Biological Agents – TECHNICKÉ PRAVIDLÁ PRE BIOLOGICKÉ PROSTRIEDKY. TRBA sú nemecké nariadenia, ktoré stanovujú štandardné požiadavky na zdravie a hygienu.).

Hygienicke_čistenie podhlahy

Zdroj: Bona

Výsledok testu ukázal, že podlaha neošetrená Bona Pure bola vysokokontaminovaná. Povrch, ktorý bol ošetrený lakom Bona Pure, takmer nevykazoval kontamináciu povrchu. Aplikáciou vrstvy Bona Pure na vinylovej LVT podlahe Bona sa splnili požiadavky stanovené predpismi TRBA 250. Bona Pure uzatvorí spoje, optimálne protišmykové vlastnosti vytvárajú bariéru proti zvyškovým baktériám a mikroorganizmom, dôležitú z hľadiska hygieny podlahy. Aplikáciou Bona Pure na vinylových podlahách sa uľahčí ich následná údržba.

Bona Clean R50 je čistiaci prostriedok na každodenné čistenie podláh, odstráni aj usadené nečistoty. Bona Clean R60 je produkt 2 v 1 na občasnú údržbu podláh, čistí a zanecháva na povrchu lesklý ochranný film. Pravidelnou údržbou prípravkami Bona Clean R50 a Bona Clean R60 dochádza k redukcii baktérií na podlahe. Bona Shield R je polyuretánová údržbová politúra na ochranu povrchu, dostupná vo verzii LESK alebo MAT. Stará sa o vzhľad vašich podláh ako profesionál! ESHOP www.bonaspraymop.sk

Kategória: Aktuality
Tagy: údržba podlahy
Zdieľať článok