Remal Termokomfort – termoizolačná farba na steny

27. 11. 2014
Zdieľať

Táto farba má jednu špeciálnu vlastnosť – steny s takýmto náterom vám teplo, ktoré vyrobíte, budú odrážať späť do miestnosti. Tým ušetríte náklady na vykurovanie. Postarajú sa o to sklenené mikroguľôčky. Farba zároveň zastavuje vznik tepelných mostov a tým aj rast plesní.

Remal Termokomfort je maliarsky náter s termoizolačným a antikondenzačným účinkom. Používa sa v interiéroch – na maľovanie omietok, betónu, dreva, drevotriesky. Dá sa použiť aj ako vrchná farba na kov. Má antikondenzačné vlastnosti. 


Remal Termokomfort – termoizolačná farba na steny

Remal Termokomfort – termoizolačná farba na steny
BAL SLOVAKIA, s.r.o.

Špeciálne vlastnosti farby:
– obsahuje malé sklenené duté mikroguľôčky, ktoré odrážajú teplo späť do miestnosti,
– eliminuje vznik tepelných mostov a tým aj vznik plesní,
– má vynikajúcu oteruvzdornosť,
– má antikondenzačné vlastnosti,
– môžete ju nanášať valčekom aj štetcom.

Podklad musí byť suchý a dostatočne vyzretý, pevný, bez prachu a nesúdržných častíc. Silné vrstvy starých náterov je nutné oškrabať. Príliš nasiakavé, prašné alebo nesúdržné podklady je nutné vopred napenetrovať (spevniť) vhodnou penetráciou. Na vyrovnanie dier, trhlín a nerovných plôch použite REMAL stierku. Na problematické miesta (fľaky a podobne) je vhodné použiť izolačný náter REMAL Flek-Stop. Farba sa neriedi. 

Na jednoduchšie nanášanie je povolený prídavok vody max. 0,1 l na 1 kg farby (10 %). Farbu nanášajte v 2 až 3 vrstvách s časovým intervalom medzi jednotlivými nátermi min. 4 hod. Nanesená vrstva by mala zodpovedať spotrebe 0,3 až 0,4 kg/m2. Teplota podkladu a prostredia nesmie pri aplikácii klesnúť pod +5 °C.

Upozornenie: Všetky znečistené miesta a náradie ihneď umyte vodou! Zaschnutá farba sa zle odstraňuje!

Výdatnosť: 7 m2/1 kg nariedenej farby na jednu vrstvu

www.bal.sk 

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok

Diskusia