Rozhodujete sa medzi priestorom a tichom? Už nemusíte!

30. 07. 2018 Zdieľať

Bývanie je stále drahšie a každý centimeter navyše sa môže predražiť. Ale kto by chcel žiť v byte veľkosti králikárne, v ktorom počujete aj kroky susedovej mačky? Alebo žiť bez hluku od susedov, no za cenu hrubých múrov, ktoré okrádajú o drahú obytnú plochu? Pritom stačí málo – zamerať sa na materiál, z ktorého sú steny postavené a zabijete ste dve muchy jednou ranou.

Tiché a štíhle riešenie

Spoločnosť Heluz uviedla na trh prelomovú novinku – tehlu AKU KOMPAKT 21 brúsená, ktorá prekoná iné tehly svoju menšou hrúbkou a vyšším akustickým útlmom. Tehlová tvarovka totiž obsahuje strednú vrstvu z minerálnej izolácie. Vďaka kombinácii týchto rôznorodých materiálov tvarovka pohlcuje decibely a tlmí hluk. Múry sú tenšie a obytný priestor je na strane ľudí, nie muriva. Zvukový komfort zvyšujú aj prepracované riešenia konštrukčných detailov. HELUZ nedodáva len tvárnice, ale celé systémové riešenie. Všetky tieto výhody ocenia okrem nájomníkov aj stavitelia bytových domov –  centimetre a metre štvorcové, ktoré získate navyše vďaka jej úsporným rozmerom, znamenajú viac využiteľných metrov štvorcových na rovnakej zastavanej ploche a majú významný vplyv na vyššiu rentabilitu projektu.

Komfort pre užívateľa pri zachovaní ohľaduplnosti voči okoliu

S tehlou, ktorá „požiera“ decibely, postavíte miestnosti s vysokým akustickým komfortom. Môžete si zvoliť dispozícii bytu podľa vašich predstáv s vedomím, že každý môže mať pre seba pokoj a súkromie. Zároveň rovnaký komfort teda poskytnete aj susedom.

Dôkaz, že HELUZ to s inovatívnymi technológiami myslí vážne, je aj skutočnosť, že na kampaň získal silného spojenca – spoločnosť BMW. Po cestách po celej republike sa vďaka tomu preháňa luxusný elektromobil BMW i3, ktorý upozorňuje na rovnakú filozofiu dvoch výrobcov z úplne odlišných odborov – prinášať na trh inovatívne riešenia zvyšujúce užívateľský komfort pre majiteľov pri zachovaní ohľaduplnosti voči okoliu. Slovami marketingové manažérky HELUZ Andrey Stejskalovej: „Aj keď to môže byť na prvý pohľad prekvapujúce – elektrické BMWi3 aj kompozitná AKU KOMPAKT 21 brúsená ponúkajú každý vo svojom odbore rovnaké benefity – menej hluku a viac miesta pri rešpektovaní ekologickej udržateľnosti a ohľaduplnosti voči okoliu.“

www.heluz.sk

Kategória: Aktuality
Tagy: tehly
Zdieľať článok