Schiedel ponúka 1/3 alebo 1/4 komína grátis

Schiedel ponúka 1/3 alebo 1/4 komína grátis

18. 06. 2010
Zdieľať

Spoločnosť Schiedel reaguje na aktuálnu situáciu na stavebnom trhu a rozhodla sa vyjsť v ústrety svojim zákazníkom. Staviteľom, ktorí začínajú so stavbou rodinného domu, ponúka moderné komínové teleso za atraktívnu cenu.

„Často sa stáva, že ľudia pri stavbe svojho domu uprednostnia bezkomínové riešenie, a teda výfuk kotla nad strechu. Takéto rozhodnutie je nebezpečné nielen pre strechu, ale zároveň aj pre obyvateľov domu kvôli nehygienickému odvodu spalín. Z toho dôvodu je návrh komínového telesa do projektovej dokumentácie nielen bezpečnejším riešením, ale zároveň je aj prípravou pre eventuálnu zmenu paliva, a tým zárukou nezávislosti,“ hovorí technický riaditeľ spoločnosti Schiedel Maroš Plško. Kvalitné komínové systémy Schiedel umožňujú vykurovať rôznymi druhmi palív, ovplyvňujú ekonomiku vykurovania i štandard bývania.


Od 19. apríla 2010 poskytuje spoločnosť Schiedel Slovensko bezodplatne až 1/3 alebo 1/4 komína. Pri kúpe kompletnej komínovej zostavy Schiedel ABSOLUT alebo Schiedel UNI*** Plus tak možno získať celkovú zľavu vo výške 33 % alebo 25 %. Akcia na 1/3 komína zdarma je podmienená okrem kompletnosti komínovej zostavy aj ukončením nadstrešnej časti komínového systému komínovým prefabrikovaným plášťom UNI Plus, sadou UNI FINAL alebo zatepľovacím systémom Schiedel TIM. Podmienkou získania výhodnej zľavy je výška komína minimálne 5 metrov.Schiedel ponúka 1/3 alebo 1/4 komína grátis

269966
Schiedel

Komínový systém UNI*** PLUS


Komínový systém UNI*** PLUS sa vyznačuje zvýšenou odolnosťou a bezpečným odvodom spalín cez strechu. Je to univerzálny, trojvrstvový systém so zadným odvetrávaním. Moderný komínový systém UNI*** PLUS zaručuje odolnosť proti vlhkosti, korózii a tiež kyselinám. Vyznačuje sa univerzálnym použitím, bezpečnosťou proti požiaru, ale aj jednoduchou montážou a šetrným prístupom k životnému prostrediu. Vďaka multifunkčnej šachte je komín vhodný pre prívod vzduchu do kotolní, výmenu vzduchu v kúpeľniach a kuchyniach či odvod pár z digestorov. Vynikajúca tepelná izolácia pripúšťa, v spojení so zadným odvetrávaním, odvod spalín s nízkymi teplotami. Tepelné spotrebiče môžu byť prevádzkované s vysokým stupňom účinnosti bez poškodenia komína. Komínový systém UNI*** PLUS možno použiť v bytovej výstavbe, v rodinných domoch, ale aj v komerčnej a priemyselnej výstavbe.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste


Komínový systém ABSOLUT


Inovačný systém ABSOLUT spĺňa najprísnejšie kritériá na komín. Skladá sa z nepriepustných komínových tvárnic a keramickej šamotovej rúry s integrovanou tepelnou izoláciou. Výhodou rúry s technickou keramikou je možnosť univerzálneho použitia pre všetky palivá a vykurovacie techniky. Vďaka komínom Schiedel možno realizovať moderné koncepty vykurovania s ohľadom na využívanie fosílnych i obnoviteľných foriem energie. Vykurovanie možno prispôsobovať súčasným cenám palív a dosiahnuť tak významné znižovanie nákladov. Keďže tento komínový systém nevyužíva funkciu zadného odvetrávania, možno ním privádzať dostatočné množstvo vzduchu pre spaľovanie bez vplyvu na energetickú bilanciu domu. Schiedel ABSOLUT dokáže odolávať extrémnym podmienkam, ako sú veľmi nízke teploty spalín alebo vysoká vlhkosť. Z toho dôvodu je komínový systém mimoriadne vhodný na odvod spalín v podtlaku od nízkoteplotných a kondenzačných spotrebičov. A to bez dodatočného vložkovania. V prípade pripojenia kondenzačného kotla je informácia o potrebe vložkovania komína Schiedel ABSOLUT, zavádzajúca.


Nové komponenty k systému Schiedel ABSOLUT – od 1. mája 2010 – umožňujú bezproblémové a vysokoefektívne nasadenie daného komínového systému do nízkoenergetických a pasívnych domov. ABSOLUT vďaka systémovým komponentom dokonale prerušuje tepelné mosty, dokonale utesňuje prechod strechou setom izolačnej fólie a tiež napojovacím adaptérom pre nasávanie vzduchu do tepelného spotrebiča na tuhé palivá (nasávanie vzduchu zateplenou vetracou šachtou). Vďaka tesnosti tvárnice komínového systému je Blower-door test bezproblémovým overením kvality komínového systému Schiedel ABSOLUT.


Viac informácií získate na www.schiedel.sk, u odborných poradcov spoločnosti Schiedel a vo vybraných stavebninách


Kategória: Aktuality
Tagy: schiedel
Zdieľať článok

Diskusia