Zdroj: časopis Môj dom 4/23

Šikovné premeny, prerábky a vylepšenia s nízkym rozpočtom v aprílovom Mojom dome!

11. 04. 2023
Zdieľať

Ako prerobiť byt prakticky, no zbytočne pritom nepreplatiť a neplytvať ani časom? Tento mesiac nájdete v Mojom dome tipy z praxe, ktoré vám pomôžu s premenou vášho bývania, aj keď máte obmedzený rozpočet.

Pred a po, a ešte viac

Zavedieme vás aj do zaujímavo prerobeného malého bytu – do kedysi tmavého a nepraktického priestoru na prízemí domu z 50. rokov, ktorý sa zmenil na svetlom zaliaty byt. Mladej dvojici v ňom nič nechýba, navyše sem odkrytý historický strop vniesol prvok, ktorý sa len tak hocikde nevidí. Pozreli sme sa aj na dve praktické premeny panelákových bytov, ktoré zvládla mladá dvojica z Petržalky, a spolu s Mojím domom môžete tento mesiac nazrieť i do ďalších zaujímavých bytov a domov.

Prakticky aj kreatívne

Kreatívne duše si tento mesiac prídu v Mojom dome na svoje – okrem DIY projektu v ňom nájdu aj tie najzaujímavejšie techniky a pomôcky, ktoré sa predstavili na tohtoročnom veľtrhu Creativeworld. Prinášame tiež tipy, ako šikovne rozdeliť priestor aj bez klasických priečok, a máme pre vás nápady na riešenia kuchýň v atypických priestoroch – v malej úzkej miestnosti, pri dverách, na rohu, alebo hoci aj pod schodmi. No a pre milovníkov kníh máme niekoľko spôsobov, ako si usporiadať domácu knižnicu tak, aby zapôsobila skutočným wow-efektom. Zápach z práčky je síce menej tvorivý, ale jeho odstránenie je tiež dôležitá téma. Okrem toho sme otestovali, čo vlastne dokážu čističky vzduchu. Dozviete sa napríklad aj odpovede na najdôležitejšie otázky ohľadne rekonštrukcie šikmej strechy a podkrovného priestoru.

dvosttrana z časopisu Môj dom

Zdroj: Môj dom 4/23

8 nápadov, ako rozdeliť priestor bez murovania

Chýbajú vám steny, ale murovanie neprichádza do úvahy? Riešením môžu byt oddeľovacie prvky či šikovné optické triky – niektoré poskytnú súkromie, iné maximalizujú úložný priestor alebo zmenia atmosféru miestnosti. Inšpirovať sa môžete v aprílovom Mojom dome na strane 38.

2 panelákové byty, 2 praktické premeny

Ako prerobiť panelákový byt v rozumnom čase, s rozumnými nákladmi a s praktickým výsledkom? Katka a Rafael úspešne zvládli už dve takéto premeny – z trojizbového bytu urobili 4 + kk a dvojgarsónku šikovne vylepšili. O svoje skúsenosti sa podelili s Mojím domom.

dvojstrana z časopisu Môj dom

Zdroj: Môj dom 4/23

Projekt na víkend – podlaha s mozaikovým vzorom

Potrebovala by vaša podlaha nový náter? A žiada sa vám niečo originálne, čo by priestor oživilo? Je to celkom jednoduché – postačia vám kriedové farby a šablóna, pomocou ktorej si na podlahe vytvoríte svieži vzor.

Môj dom 4/23

Zdroj: Môj dom 4/23

5 jednoduchých krokov k zelenému trávniku

Hoci sa zdá, že starostlivosť o trávnatú plochu je náročná záležitosť, tie najdôležitejšie kroky zvládnete aj bez pomoci odborníka. Dajú sa ľahko osvojiť a po čase sa pre vás stanú bežnou rutinou. Jednoduchý návod, ako mať už tento rok krásny zelený trávnik, nájdete na strane 82.

časopis Môj dom 4/23

Zdroj: Môj dom 4/23

Výmena starého plynového kotla

Má už váš plynový kotol najlepšie časy za sebou? Jeho včasná výmena vám môže ušetriť nielen kopu starostí, ale aj kopu peňazí. Aké by však malo byť nové vykurovacie zariadenie? Bude lepší nový kondenzačný kotol, alebo moderné tepelné čerpadlo? A aké ďalšie úpravy si výmena vyžiada? Prinášame odpovede na najdôležitejšie otázky.

môj dom

Zdroj: Môj dom 4/23

Aktuálne číslo časopisu Môj dom je v predaji od 11.4.2023.

obálka cover Môj dom 4/23

Zdroj: Môj dom 4/23

Ak nechcete, aby vám ušlo niektoré číslo časopisu Môj dom, môžete si ho predplatiť na celý rok len za 17,60 €. Alebo prekvapte mamu, otca, dcéru či priateľa a predplatné im darujte k narodeninám alebo meninám. Môžete tak urobiť na tomto linku: https://predplatne.jaga.sk/moj-dom/

Text: Erika Kuhnová, Zuzana Kubalová

 

 

 

Kategória: Aktuality
Tagy: časopis Môj dom
Zdieľať článok
Ako si v záhrade vybudovať suchý kamenný múrik, aby bol nielen pekný, ale aj funkčnýUrob si sám

Ako si v záhrade vybudovať suchý kamenný múrik, aby bol nielen pekný, ale aj funkčný

Ako zvládnuť vyrovnanie podlahy?Dom z tehly

Ako zvládnuť vyrovnanie podlahy?

Ako a kedy pestovať cibuľu? S týmito rastlinami jej bude na záhrade najlepšieUrob si sám

Ako a kedy pestovať cibuľu? S týmito rastlinami jej bude na záhrade najlepšie

Prečo je nízkoenergetický dom dobrá investícia?Dom z tehly

Prečo je nízkoenergetický dom dobrá investícia?

Diskusia