Správnym výberom materiálov a technológií pri stavbe domu ušetríte veľa peňazí

03. 04. 2013 Zdieľať

Staviate dom, alebo sa na to ešte len chystáte? Zvažujete rekonštrukciu staršieho objektu? Chystáte sa premeniť vašu záhradu na zónu relaxu a rodinnej pohody? Presne pre vás je tu medzinárodný veľtrh stavebníctva Coneco, ktorý sa koná v bratislavskej Inchebe od 9. do 13. apríla.

Veľtrh sa posledné roky orientuje čoraz intenzívnejšie na šetrenie životného prostredia a energií. Nie je tomu inak ani v tomto roku, zameranie trefne vystihuje tohtoročné motto, ktoré znie: „Stavajte s nami úsporne.“ Cieľom veľtrhu je poskytnúť ľuďom asistenciu pri výbere toho správneho mixu materiálov a technológií. Po roku 2020 musí každá novostavba spĺňať kritérium energetickej sebestačnosti, napĺňanie tejto podmienky sa však oplatí už dnes. Prečo sa nezamyslieť nad využitím prírodných zdrojov energií, ktoré sú všade okolo nás. Vietor, voda a slnečné lúče dokážu vyrobiť energiu pre prevádzku kúrenia, chladenia, či ohrevu vody. Treba sa len zamyslieť nad efektívnou kombináciou dostupných zdrojov. Odborníci na veľtrhu s vami ochotne preberú vaše nároky a navrhnú riešenie na mieru podľa vašich možností.


Správnym výberom materiálov a technológií pri stavbe domu ušetríte veľa peňazí

1206916

Drevo prežíva už aj na Slovensku po desaťročiach zaznávania, renesanciu svojho uplatnenia v stavebníctve. A najlepšie časy má ešte len pred sebou. Veď kým napríklad v susednom Rakúsku je podiel drevostavieb na novostavbách pre bývanie 43 %, v spolkovej krajine Bavorsko dokonca 46%, dosahuje na Slovensku podiel drevostavieb okolo 10 %. Trendy sú však pozitívne. Pred desiatimi rokmi to boli len necelé 2 %. Záujem o moderné drevostavby z roka na rok rastie a postupne využívajú svoj logický potenciál u nás. Energetické úspory, rýchlosť časového priebehu realizácie, či bezkonkurenčne nízka ekologická stopa sú výhody, ktoré sa nedajú prehliadnuť. A práve o tomto sa môžete dozvedieť viac ak v rámci veľtrhu CONECO navštívite halu B2 a prezentáciu vystavovateľov pod názvom Drevostavby, pasívne domy, zelené budovy.

Navštívte veľtrh CONECO v bratislavskej Inchebe od 9. do 13. apríla. Vstupenky na výstavu si môžete zakúpiť už dnes cez službu Predpredaj.sk

Kategória: Aktuality
Tagy: coneco incheba
Zdieľať článok