Súťaž Interiér roku vstupuje do šiesteho ročníka

19. 01. 2021 Zdieľať

Výsledky predchádzajúceho ročníka súťaže Interiér roku boli vyhlásené len nedávno, pretože pôvodný marcový termín odsunula prvá vlna pandémie. Prvýkrát v histórii súťaže nastala situácia, keď sa uzavretie jedného ročníka takmer dotýka štartu nového.

Do šiesteho ročníka súťaže sa môžu už teraz začať hlásiť architekti, ale aj interiéroví dizajnéri z ČR i SR, a to až do 28. februára 2021.

Interiér roku je jediné ocenenie, o ktoré sa môžu uchádzať obe profesie spoločne a ktorého ústrednou témou je vnútorný priestor. Interiéry nás takmer intímne obklopujú po väčšinu nášho života a tým nás intenzívne ovplyvňujú. Ich kvalita je teda pre kvalitu našich životov absolútne kľúčová.“ hovorí riaditeľ a zakladateľ súťaže Petr Tschakert.

Prečítajte si tiež
Toto je absolútny víťaz súťaže Interiér roku: Rodinný dom s vlašským krovom

Osemnásťčlennej medzinárodnej porote bude opäť predsedať prorektor Vysokej školy umeleckopriemyselnej v Prahe profesor Jiří Pelcl. Ďalšími členmi sú napr. dizajnér Rony Plesl, režisérka a producentka Hana Třeštíková alebo talianska architektka Daniela Colli.

Pravidlom zostáva, že všetky interiéry musia vzniknúť iba v priebehu roka 2020. Súťaž sa vďaka tomu stala akýmsi reportom o stave českých a slovenských interiérov v danom roku. Na základe porovnania doterajších ročníkov môžeme našťastie konštatovať, že úroveň interiérov stále stúpa.

Víťazi budú vyhlásení ako obvykle na medzinárodnom kongrese o bývaní, dizajne a architektúre Living Forum, a to 21. septembra 2021 v pražskom Centre súčasného umenia DOX.

Viac informácii nájdete na www.interierroku.cz

Záštitu šiestemu ročníku súťaže udelili predseda Senátu Poslaneckej snemovne ČR, minister kultúry SR, minister priemyslu ČR, hlavné mesto Praha a starosta mestskej časti Praha 7.

Reštaurácia Café Záhorský

Absolútny víťaz naprieč kategóriami z roku 2015 reštaurácia Café Záhorský v pražských Dejviciach, ktorej interiér navrhla architektka Magdalena Rochová.

Loft na pražských Hřebenkách

Absolútny víťaz z roku 2016 loft na pražských Hřebenkách navrhnutý architektkou Dagmar Štefanovou.

Dom srdce

Absolútny víťaz roku 2017 Dom srdce, ktorého autorkou je architektka Daniela Polubědovová.

Dom staviteľa Johanna Ungera v Znojme

Absolútny víťaz roku 2018 dom staviteľa Johanna Ungera v Znojme, ktorého rekonštrukciu navrhol manželský pár architekti Ján a Barbora Hora.

Dom s vlašským krovom v Jinonicích

Absolútny víťaz za rok 2019 (piaty ročník súťaže Interiér roka) Dom s vlašským krovom v Jinonicích, ktorý navrhlo štúdio Atelier 111 Architekti.

Text: Mgr. Kateřina Kutnohorská
Foto: archív Interiér roku

Kategória: Súťaže
Tagy: Súťaž Interiér roku
Zdieľať článok