Terasa, ktorá sa nezlomí

25. 04. 2019 Zdieľať

Často sa zákazník nechá pri výbere drevoplastového materiálu na terasu zlákať nižšou cenou za štvorcový meter. Nie vždy sa to oplatí.

Lacnejšie materiály sú totiž menej odolné, bežné WPC dosky dokážu zniesť záťaž len okolo 450 kg/m2. Oproti tomu má materiál Twinson nosnosť až 1 490 kg/m2, preto sa tak ľahko nezlomí a znesie aj veľmi náročnú prevádzku. Aby ste dosiahli vysokú odolnosť systému proti nárazu či plošnému zaťaženiu, treba zvoliť aj správny podkladový profil. Na čo by vám bola kvalitná trvanlivá terasa, keď jej rošt nič nevydrží?


Twinson má vyššiu nosnosť a len tak ľahko sa nezlomí

Terasa, ktorá sa nezlomí
Inoutic / Deceuninck


Twinson má vyššiu nosnosť a len tak ľahko sa nezlomí

Drevený profil je pre kompozitné terasy najmenej vhodný, bez priebežnej starostlivosti začne plesnivieť či krútiť sa. Preto odporúčame hliníkové podkladové profily, ktoré sa vyznačujú lepšou nosnosťou. Okrem toho, že lacnejšie materiály majú horšie vlastnosti a nižšiu nosnosť, musia sa väčšinou kotviť v kratších rozostupoch (30 až 40 cm), takže sa spotrebuje viac spojovacieho, ale aj podkladového materiálu. Tým sa pôvodná cena navýši, na čo by ste tiež nemali pri výbere terasy zabudnúť. Kvalitné materiály, k akým patria kompozitné dosky Twinson, stačí kotviť po 50 cm.

Viac sa o tomto materiáli dočítate na www.twinson.sk.

Kategória: Aktuality
Tagy: kompozitné materiály terasy twinson
Zdieľať článok