Zdroj: WPC - Woodplastic

Jesenná údržba terasy z dosiek Terafest® je neuveriteľne jednoduchá

26. 09. 2022 Zdieľať

Príchod jesene znamená zaťažkávaciu skúšku pre všetko vybavenie, ktoré nie je pod strechou. Nábytok z terasy je možné schovať alebo aspoň zakryť, ale ako zabezpečiť samotnú terasu? Pokiaľ je tá vaša z dreva, čaká vás zrejme veľa práce. Ak však máte terasu z kompozitných dosiek Terafest®, môžete sa – namiesto brúsenia a natierania – v pokoji posadiť a kochať sa jesennou záhradou.

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, čo všetko musí vydržať materiál, z ktorého ste vybudovali svoju terasu? Vonkajší priestor, ktorý je vystavený bežným poveternostným vplyvom a obvyklému používaniu. Deň za dňom, rok za rokom. Slnečná žiara, dvadsaťstupňový mráz, dážď, prach, dupanie špinavých podrážok. Špliechance bazénovej chémie, mastnota, zvyšky jedla, preťažovanie, ohorky, tlejúca tráva, parazitické huby, zvieracie exkrementy…

Kompozitná terasa a mačka

Zdroj: WPC – Woodplastic

Každá terasa vyžaduje pravidelnú starostlivosť, aj tá takzvane bezúdržbová. Ak by sme na ňu rezignovali, skôr či neskôr by materiál degradoval a z oslňujúceho priestoru by sa stalo zdraviu ohrozujúce miesto. Starostlivosť o terasu sa odvíja od materiálu, ktorý sme na jej výstavbu zvolili. Tí z nás, ktorí preferujú autentickosť a krásu dreva, musia počítať s tým, že budú musieť do jej údržby vložiť nemálo času a úsilia. Naopak majitelia terás z prvotriedneho kompozitu si vystačia s málom.

Kompozitná terasa pred domom

Zdroj: WPC – Woodplastic

Ohľaduplné k životnému prostrediu

Predpokladom pre atraktívnu a mimoriadne odolnú terasu s dlhou životnosťou sú osvedčený materiál od zavedeného výrobcu a správne navrhnutá a precízne položená terasa. Česká spoločnosť
WPC – Woodplastic vyrába a dodáva dosky Terafest® do takmer štyridsiatich krajín po celom svete. Vďaka patentovanej zmesi drevnej múčky obohatenej o zdravotne nezávadný polyetylén HDPE a použitej laserovej výrobnej technológii dnes patria jej produkty k úplnej špičke.

Kompozitná terasa v záhrade

Zdroj: WPC – Woodplastic

A práve vlastnosti, ktorými disponujú dosky Terafest® z Bukovan pri Prahe, nám umožňujú klásť na vonkajšie priestory podobné nároky, aké máme na obytné miestnosti v interiéri. A to vrátane ich funkčnosti, atraktivity aj jednoduchej údržby bez ohľadu na ročné obdobie a potrebu dodatočných investícií. K ďalším dôležitým atribútom takéhoto materiálu neodmysliteľne patrí aj ohľaduplnosť k životnému prostrediu a záruka bezpečnosti a zdravotnej nezávadnosti pre užívateľov.

Dosky stačí zamiesť a opláchnuť vodou

Dosky Terafest® sa vyrábajú výhradne zo starostlivo vybraného zvyškového dreva z európskych lesov obhospodarovaných tak, aby bola zaistená ich trvalá obnova. Produkty Terafest® sú recyklovateľné a neobsahujú PVC. Zmes na ich výrobu zahŕňa panenský polyetylén HDPE, ktorý sa používa napríklad v nemocniciach alebo pri výrobe hračiek.

Zametanie terasy

Zdroj: WPC – Woodplastic

A okrem toho, že tieto dosky spĺňajú všetky ekologické a bezpečnostné kritériá kladené na produkty 21. storočia, ponúkajú ešte ďalšie, pre mnohých z nás kľúčový benefit. Všetkým záťažiam a nepriaznivej klíme odolávajú desiatky rokov bez zásadnej zmeny vzhľadu a kvality, a to aj pri úplne zanedbateľnej starostlivosti. Dosky stačí pozametať a opláchnuť vodou. Mastné fľaky je vhodné umyť saponátom, dosky sa nemusia natierať, impregnovať ani inak chemicky ošetrovať.

Kompozitná terasa v záhrade a babka s diečatkom polievajúce rastliny

Zdroj: WPC – Woodplastic

Poraďte sa s odborníkmi na WPC, ušetríte

Pokiaľ patríte k tým, ktorí o obstaraní terasy ešte len uvažujú, poraďte sa s niektorým zo slovenských partnerov WPC – Woodplastic. Určite vám ponúkne bezplatnú konzultáciu, vysvetlí, aké možnosti kvalitný kompozit ponúka, poradí vám, ako ušetriť a ktorý výrobok bude ideálny práve pre vás a prečo. Aj v prípade terasy platí, že nie je nad dobrú radu od profesionála.

Viac na www.woodplastic.sk

Zdroj: PR článok WPC – WOODPLASTIC a.s.

Kategória: Záhradné stavby
Tagy: ekologický materiál kompozitné materiály podlahové dosky terasové platne terasy Terasy WoodPlastic
Zdieľať článok