Zdroj: Wienerberger/Semmelrock

Trendy, ktoré z vašej terasy urobia štýlové miesto

27. 04. 2023 Zdieľať

S príchodom teplejších dní to ľudí čoraz častejšie ťahá do záhrady a na terasu. Inšpirujte sa najnovšími trendmi v jej skrášľovaní.

Vybrať si zo širokej ponuky dlažieb na terasu nie je jednoduché. Pri hľadaní správneho riešenia na vonkajšie plochy treba zvážiť ich umiestnenie, funkciu, ktorú majú v exteriéri plniť, ale zanedbateľný nie je ani samotný dizajn. Exteriérové prvky by mali opticky dotvárať celkový vzhľad domu a záhrady, ale zároveň by mali mať dlhú životnosť.

Moderné sú najmä väčšie formáty dlažieb

Betón je mnohotvárny stavebný materiál, ktorý možno spracovať prakticky do akéhokoľvek tvaru. S betónovou dlažbou možno vďaka jej všestrannosti vytvoriť štýlový vonkajší priestor, ktorý bude trendovo a príťažlivo vyzerať dlhé roky. V našej ponuke nájdu zákazníci veľký výber dizajnov výrobkov od rustikálnych až po moderné,“ opisuje ponuku L. Trčanová, brand manažérka spoločnosti Wienerberger za značku Semmelrock. Betónová dlažba zároveň predstavuje aj praktickú voľbu.  Vyznačuje sa výnimočnou odolnosťou, pevnosťou a mrazuvzdornosťou a zákazníci ocenia aj jej jednoduchú údržbu.

Elegantné platne CARATmondego (Wienerberger_Semmelrock)_s

Elegantné platne CARATmondego Zdroj: Wienerberger/Semmelrock

Aktuálnym trendom sú najmä väčšie formáty dlažieb. Elegantný vzhľad dodajú terase platne CARATfinezza či CARATmondego. Veľký formát a jemné farebné odtiene sa hodia ku každej modernej architektúre. Oproti dlažbe sú platne štíhlejšie, ale aj napriek menšej hrúbke vynikajú mechanickou pevnosťou a odolnosťou proti poveternostným vplyvom. Poradia si s mrazom, teplotnými výkyvmi i s vlhkosťou a sú mimoriadne odolné proti oderu. Jemne pieskovaný povrch a farebná škála vybraných prírodných žúl dodávajú vonkajším plochám exkluzívny vzhľad a nezameniteľné vyžarovanie.

Mnohé trendové dlažby a prvky do exteriéru môžu zákazníci v rámci jarnej ponuky, ktorá trvá do 30.6.2023, získať za výhodné ceny.

Záhradu skrášľujú záhony aj kvetináče

Terasu a záhradu od jari do neskorej jesene spája aj krása vysadených kvetov. Aby vynikli, môžete niektoré vysadiť aj do kvetináčov, nielen priamo do záhonov. Správne zvolený betónový kvetináč bude trendovým záhradným či terasovým doplnkom.

Kvetináč Adelo

Kvetináč Adelo Zdroj: Wienerberger/Semmelrock

Kvetináč Adelo má duté dno, jednoduché geometrické tvary, hladkú štruktúru a rozmery 50 x 50 x 28 cm. Je odolný proti mrazu a jeho umiestnenie v záhrade zaberie minimum času. Na výber je v 2 farbách.

Viac na www.wienerberger.sk/semmelrock a galérii nižšie

Zdroj: Wienerberger/Semmelrock

Kategória: Aktuality Záhradné stavby
Tagy: betónová dlažba semmelrock Terasový kvetináč vonkajšia terasa Wienerberger záhradné kvetináče
Zdieľať článok
Aký betón použiť na tvorivé domáce práce a ako s ním pracovať, aby výsledok stál za toUrob si sám

Aký betón použiť na tvorivé domáce práce a ako s ním pracovať, aby výsledok stál za to

Ako na údržbu betónovej dlažby pri dome? Radíme, ako si poradiť s burinou, machom aj nepríjemnými škvrnamiUrob si sám

Ako na údržbu betónovej dlažby pri dome? Radíme, ako si poradiť s burinou, machom aj nepríjemnými škvrnami

Neuveríte, z čoho je vyrobený tento drevený kvetináč! Jeho výrobu zvládne aj začiatočníkUrob si sám

Neuveríte, z čoho je vyrobený tento drevený kvetináč! Jeho výrobu zvládne aj začiatočník

Spoznajte tajomstvá pestovania kvetín v závesných kvetináčoch: Takto budú kvitnúť celé leto!Urob si sám

Spoznajte tajomstvá pestovania kvetín v závesných kvetináčoch: Takto budú kvitnúť celé leto!