Vaillant poskytuje dotácie na solárne systémy

Vaillant poskytuje dotácie na solárne systémy

06. 06. 2012 Zdieľať

Až o 75 % nižšie náklady na prípravu teplej vody a významné zníženie celoročných nákladov na kúrenie možno dosiahnuť so solárnymi systémami. Keďže ich obstarávacia cena je pomerne vysoká, investícia do slnečnej energie mnohých ľudí odrádza. Obnoviteľné zdroje energie však nie sú ľahostajné značke Vaillant. Hoci štát v súčasnosti dotácie na kúpu solárnych systémov pozastavil, Vaillant ich aj naďalej poskytuje. A to do konca roka 2012.

„Dotácie na solárne systémy sa poskytujú okamžite, a to bez dlhého čakania a bez žiadosti. Stačí, ak si zákazník do konca roka zaobstará ktorúkoľvek solárnu zostavu značky Vaillant a automaticky na ňu získa dotáciu v príslušnej výške. Na každý plochý solárny kolektor sa vzťahuje dotácia 200 eur, na každý trubicový kolektor sa poskytuje dotácia vo výške 400 eur,“ hovorí Jarmila Klátilová, marketingová manažérka Vaillant Group Slovakia, s. r. o. Ak si napríklad zákazník zakúpi Solárnu zostavu 3 s piatimi trubicovými kolektormi, prináleží mu dotácia vo výške až 2 000 eur. 

 

Nezávislosť od dodávok tepla
Slovenskí spotrebitelia sa čoraz pozornejšie zaujímajú o životné prostredie, preto význam solárnych systémov rastie zo dňa na deň. Motiváciou k ekologickejšiemu správaniu ľudí sú aj prísnejšie zákony Európskej únie, ktoré poukazujú na nezanedbateľný prínos obnoviteľných zdrojov energie pre krajinu. Solárne systémy napomáhajú k energetickej samostatnosti stavieb, ale aj k nezávislosti užívateľov od dodávok tepla. „Značka Vaillant ponúka solárne systémy šité na mieru, ktoré sú kombináciou najvyššej energetickej účinnosti a komfortu. Unikátnym spôsobom zapojenia jednotlivých komponentov v solárnej zostave je beztlakový solárny systém „drain-back“, ktorý pracuje na výnimočnom princípe voľného stečenia solárnej kvapaliny naspäť do solárneho výmenníka,“ zdôrazňuje J. Klátilová. 
 
Solárne zostavy pre každého
Optimálnu prípravu teplej vody rieši beztlakový solárny systém auroSTEP plus so špeciálne vyvinutým serpentínovým plochým kolektorom, ktorý pracuje na princípe „drain-back“. S „drain-back“ systémom sa možno vyhnúť problémom s prehrievaním systému počas stagnačnej doby, protimrazovou ochranou kolektorov a tiež plneniu systému solárnou kvapalinou, ktorou je zostava naplnená už priamo vo výrobe. „K ekologickej a zároveň cenovo výhodnej príprave teplej vody slúžia Solárna zostava 1 s dvomi plochými kolektormi alebo Solárna zostava 2 s dvomi vákuovými trubicovými kolektormi. O ohrev teplej vody sa stará bivalentný solárny zásobník s objemom 300 l. Ani tí najnáročnejší zákazníci s väčšou spotrebou teplej vody sa tak nemusia obávať jej rýchleho minutia,“ dopĺňa J. Klátilová. Dotáciu poskytuje značka Vaillant aj na Solárnu zostavu 3, ktorú tvoria vákuové trubicové alebo ploché kolektory a trivalentný akumulačný zásobník. Okrem ohrevu teplej vody účinne slúži aj na podporu vykurovania domácnosti. Solárne zostavy Vaillant sa vyznačujú štýlovým dizajnom, a preto harmonicky zapadnú do akéhokoľvek interiéru. 

 

Kategória: Aktuality
Tagy: dotacie solárne vaillant
Zdieľať článok