VELUX ACTIVE pomôže vytvoriť zdravý domov

28. 06. 2018
Zdieľať

Na ovládanie svetiel, alarmov alebo garáže sme si už možno zvykli, no teraz prichádza ďalší level automatizácie, ktorý sa hravo postará o zdravé vnútorné prostredie pre život celej rodiny – VELUX ACTIVE. Ide o cenovo dostupný inteligentný systém ovládania strešných okien, roliet a žalúzií VELUX, ktorý sa riadi podnetmi, ktoré získava zo senzorov.

Systém vznikol v spolupráci so spoločnosťou NETATMO. Tento systém sa dokáže jednoducho postarať o to, aby sa nám doma príjemne a zdravo bývalo. Neustále monitoruje teplotu, vlhkosť vzduchu aj koncentráciu CO2 a reaguje na aktuálne podmienky. Na to využíva nielen senzory, umiestnené v interiéri, ale aj osobné preferencie majiteľov, každodenné návyky a aj napojenie na sieť NETATMO,  ktorá obsahuje detailnú predpoveď počasia. 

Okrem iného dokáže aj vyvetrať dopredu, pokiaľ sa blíži búrka, alebo naopak vyvetrá neskôr oproti plánu, ak sú vonku veľké horúčavy – navyše radšej zatieni interiér, aby sa neprehrieval. Počas 24 hodín sa automaticky a bez prestávky stará o čo najzdravšie bývanie a počas celého dňa udržiava optimálne vnútorné prostredie. 

Systém VELUX ACTIVE je spoľahlivý a kladie veľký dôraz na bezpečnosť. Nie je nič jednoduchšie, ako prostredníctvom jedného úkonu – stlačením tlačidla alebo pomocou mobilného telefónu – zavrieť na diaľku všetky okná a zatiahnuť žalúzie.

www.velux.sk/active

Kategória: Aktuality
Tagy: inteligentná domácnosť Inteligentné technológie
Zdieľať článok

Diskusia