YALE SMART LIVING uvádza na slovenský trh produkty určené na inteligentné zabezpečenie domácností

26. 10. 2017 Zdieľať

ASSA ABLOY uvádza na slovenský trh kompletný rad produktov Yale Smart Living určených na zabezpečenie domácností. Súčasťou ponuky sú bezpečnostné alarmy, ktoré možno ovládať prostredníctvom mobilnej aplikácie, inteligentné zámky, digitálne dverové priezory, IP kamery a sirény. Spoločnosť Yale tak určuje štandard inteligentného zabezpečenia na slovenskom trhu a prispieva k rozvoju moderných chytrých domácností.

„V oblasti komerčných budov už nie je používanie inteligentných technológií žiadnou novinkou, kancelárske priestory chránia alarmy, prístup obmedzujú čipové karty. Presun týchto technológií do bežných domácností je trendom, ktorý aktuálne hýbe vyspelým svetom,“ hovorí Antonín Terš, produktový manažér Yale a dodáva: „Celosvetovo určujeme trendy v zabezpečení a ponúkame moderné systémy aj pre inteligentné zabezpečenie domácností.“

SYSTÉM PRE VŠETKY POTREBY

Základom systému Yale Smart Living je ovládacia jednotka Smart Hub, ktorú môžete bezpečne riadiť cez internet pomocou aplikácie Smart Home z mobilného telefónu alebo tabletu odkiaľkoľvek na svete.

K ovládacej jednotke Smart Hub sa bezdrôtovo pripájajú ďalšie zariadenia, či už ide o pohybové senzory, kamery, klávesnice na zadávanie bezpečnostných kódov, sirény alebo inteligentné zásuvky na vzdialené ovládanie svietidiel a spotrebičov. S väčšinou príslušenstva komunikuje ovládacia jednotka výhradne na frekvencii 868 MHz s dosahom až 30 metrov. Senzory, ktoré vyhotovujú fotografie alebo videozáznam, pracujú na frekvencii 2,4 GHz.

V základnom balení nájdete okrem ovládacej jednotky a klávesnice tiež pohybový snímač PIR a kontakt sledujúci otváranie okien či dverí. Ďalšie príslušenstvo si môžete dokúpiť. Inštalácia je veľmi jednoduchá a šikovný majiteľ bytu ju zvládne aj sám. Stačí rozmiestniť jednotlivé prvky, nainštalovať aplikáciu do mobilu, vyskúšať komunikáciu, prípadne optimalizovať systém.


YALE SMART LIVING uvádza na slovenský trh produkty určené na inteligentné zabezpečenie domácností

YALE SMART LIVING uvádza na slovenský trh produkty určené na inteligentné zabezpečenie domácností
Assa Abloy

NIKDY NEZABUDNETE ZAMKNÚŤ

Inteligentný alarm Yale Smart Living vhodne dopĺňajú produkty na ochranu vstupných dverí. Ide najmä o rad inteligentných zámkov FAB ENTR, ktoré podľa konkrétneho typu umožňujú odomykanie pomocou PINu, čipu, odtlačku prstov alebo prostredníctvom mobilného telefónu. Mobilná aplikácia tiež ponúka správu kľúčov. Užívatelia tak majú možnosť ľubovoľne aktivovať či deaktivovať kľúče, umožniť ich použitie len v určitý čas a deň. Rovnako tak môžu jednoducho získať informáciu o aktuálnom stave (zamknuté/odomknuté) a výpis použitia jednotlivých kľúčov.

Na zvýšenie bezpečnosti slúži aj širokouhlý dverný priezor s LCD displejom. Vonkajšie aj vnútorné priestory postráži jedna z kvalitných IP kamier.

CENY A DOSTUPNOSŤ

Základný set Standard Alarm SR-1100i, ktorý zahŕňa interiérovú sirénu, 1 x dverový kontakt, 1 x PIR snímač a 1x diaľkový ovládač, bude k dispozícii od 15.10.2017 za cenu 259 eur.

Rozšírený set Smartphone Alarm SR-3200i, ktorý obsahuje Alarm Smart Hub, 2 x dverový kontakt, 1 x PIR snímač, 1 x PIR kameru a 1 x diaľkový ovládač, bude k dispozícii od 15.10.2017 za cenu 559 eur.

Inteligentný zámok FAB ENTR je dostupný za cenu 440 eur.

Produkty z radu Yale Smart Living nájdete napríklad v sieti predajní Hornbach alebo na alza.sk.

Viac sa o produktoch a značkách ASSA ABLOY dozviete na adrese www.assaabloy.cz

Kategória: Aktuality
Tagy: bezpečnostné dvere zabezpečenie domácností zámky
Zdieľať článok