Zdroj: iStock

15 vecí, ktoré môžu ublížiť vašej mačke. Ste si istí, že ich doma máte pod kontrolou?

12. 06. 2023
Zdieľať

Videá, kde mačka milo vykúka z práčky alebo zaujato skúma vianočný stromček, poznáme všetci. Obyčajné situácie však môžu domácich miláčikov naozaj ohroziť. Práve preto, že sú bežné, si to však nemusíme včas uvedomiť. 15 z nich vám pre istotu pripomíname.

Okná a balkóny

  • Pootvorené výklopné okno vyzerá neškodne. No hlavne mačiatka sa môžu snažiť cez medzeru preliezť. Ak sa zaseknú, mohli by sa zraniť alebo udusiť.
  • Parapet či balkónové zábradlie lákajú vyhrievať sa. Hmyz je zas lákavý spoločník na hranie. Mačka zaujatá hrou sa môže šmyknúť a spadnúť. Hovorí sa síce, že má sedem životov, no výškové parametre budov sa pri sedmičke zďaleka nekončia. Pristátie na mestskej ceste má tiež svoje špecifiká.
mačiatko na kresle ovoniava orchideu

Zdroj: iStock

Káble

  • Rozhryznutie, roztrhnutie či zamotanie do elektrických káblov nebýva nič príjemné. Vyriešia to pevnejšie plastové chráničky (rúrky). Okrem toho, že zabezpečia vodiče pred neželanými hrami domácich miláčikov, postarajú sa aj o to, že budete mať lepší prehľad, kam čo vedie. Klbko káblov nepoteší nikoho dvojnohého.

Vianočný stromček

  • Ligotavé, zvoniace a pohybujúce sa ozdoby. Mňau, to je niečo. To treba chytiť, rozkývať a strhnúť. Následky majú širokú škálu od smiechu po plač.
mačiatko vo vianočnom stromčeku

Zdroj: iStock

Visiace hračky

  • Asi každá mačka rada naháňa, čo je zavesené. Hlavne pri mačiatkach však kontrolujte, ako hra prebieha. Ak sa mačiatku nechtiac podarí vytvoriť si slučku okolo krku, hrozí udusenie.

Ďalej si prečítajte, čo sa vašej mačke môže prihodiť v kúpeľni.

1 / 3
Kategória: Bývanie
Tagy: mačky v domácnosti Praktické rady zvieratá
Zdieľať článok
Ako správne upraviť rozmery tehál?Dom z tehly

Ako správne upraviť rozmery tehál?

Kedy začať murovať?Dom z tehly

Kedy začať murovať?

Murovanie v zime: Dá sa to aj pri nízkych teplotách?Dom z tehly

Murovanie v zime: Dá sa to aj pri nízkych teplotách?

Stenové spony – pomôcka pri spájaní murovaných stienDom z tehly

Stenové spony – pomôcka pri spájaní murovaných stien

Diskusia