Ako dopadol test naparovacích žehličiek

Ako dopadol test naparovacích žehličiek

19. 11. 2012
Zdieľať

Žehlenie – pre niekoho strata času, pre iného jedna z príjemnejších činností v domácnosti. I keď pohľad na dve poriadne kopy nevyžehlenej bielizne nie je asi pre nikoho veľmi povzbudzujúci. Žiaľ, zatiaľ ešte nevymysleli spôsob, ako sa žehleniu celkom vyhnúť, so šikovnou žehličkou vám však pôjde práca lepšie od ruky. Tento mesiac sme preto pre vás otestovali naparovacie žehličky.

Žehlička je povinnou výbavou každej domácnosti a výber takej, ktorá vám bude najviac vyhovovať, je individuálnou záležitosťou. Keď sa správne rozhodnete, uľahčíte si žehlenie a ušetríte čas. Hlavným rozdielom, viditeľným na prvý pohľad, je dizajn žehličiek. Výrobcovia nenechali nič na náhodu a vzhľad spotrebiča prispôsobili ich hlavnému užívateľovi – všetky (až na Electrolux), majú typicky ženský dizajn. Prvý pohľad bol príjemný, ale ešte uvidíme, ako sa predvedú pri testovaní.
Žehličky pre vás otestovala Katarína Gregová

Testujeme naparovacie žehličky

Testujeme naparovacie žehličky


Testujeme naparovacie žehličky

Testujeme naparovacie žehličky

Pri výbere žehličky odporúčam

Výber tej správnej žehličky závisí od vašich očakávaní, finančných možností a možno aj od toho, či inklinujete k niektorej značke – samozrejme, ak sa rozhodujete medzi spotrebičmi s podobnými technickými parametrami. Všetky naše testované žehličky mali v zásade rovnaké funkcie a musím povedať, že s každou z nich sa mi žehlilo dobre. Oceňujem systém automatického vypnutia, ktorý je skvelý najmä vtedy, ak od žehlenia zvyknete odbiehať. Víťaz nášho testu – žehlička Tefal, má všetky dôležité funkcie, ľahko sa s ňou manipuluje a má silný parný ráz. Výborné je aj koliesko, ktorým sa nastavuje teplota – hneď vidíte, aký materiál môžete žehliť pri danom stupni. Aj ostatné „súťažiace“ však mali svoje kvality. Značka Sencor ma napríklad prekvapila pokrokovým dizajnom – predtým som mala predsudky, po tomto testovaní sú však zabudnuté. Žehlička Philips bola zasa príjemne ľahučká a pocit, že pri žehlení šetrím životné prostredie, bol celkom príjemný. Pri výbere teda odporúčam sledovať technické parametre, a pokojne môžete aj trochu protežovať vašu obľúbenú značku.

 

Kategória: Bývanie Domáce spotrebiče
Tagy: testujeme
Zdieľať článok

Diskusia