Ako si vybrať tú správnu chladničku?

21. 05. 2012 Zdieľať

Chladničku si človek nekupuje každý deň, preto jej výber nemôžeme podceniť. Pri kúpe chladničky by sme sa nemali rozhodovať iba na základe jej obstarávacej ceny, veľmi dôležité sú aj ďalšie parametre ako kvalita, spotreba energie, veľkosť, hlučnosť či vybavenie vnútorného priestoru, ktoré môžu výrazne pomiešať karty pri výbere.

— Advertorial spoločnosti BSH domácí spotřebiče s.r.o. org. zložka Bratislava —

Keďže chladničky sú v  neustálom nasadení a tvoria až tretinu z celkovej spotreby elektrickej energie v domácnosti, práve spotreba energie je najdôležitejší faktor pri výbere. Najúspornejšie chladničky v energetickej triede A+++ spotrebujú až o 50 % menej energie ako modely triedy A+, čím šetria nielen vašu peňaženku ale aj životné prostredie. Medzi najúspornejšie chladničky na trhu v energetickej triede A+++ patria kombinované chladničky s mrazničkou Bosch SmartCool.  

Pri voľbe veľkosti chladničky by ste mali zvažovať nielen priestorové možnosti vašej kuchyne, ale aj reálne potreby vašej domácnosti. Na výber je niekoľko variantov klasických kombinovaných chladničiek s mrazničkou, priestranné americké chladničky alebo monoklimatické chladničky a mrazničky, ktoré sú dobrým kompromisom medzi priestrannosťou a úspornosťou.  


Ako si vybrať tú správnu chladničku?

1103043
BSH domácí spotřebiče s.r.o. – org. zložka Bratislava

Hlučnosť je tiež dôležitý údaj. Vedeli ste, že rozdiel dvoch decibelov vníma ľudské ucho ako stíšenie o polovicu? Kombinácie Bosch SmartCool A+++ pracujú pri príkladnej hlučnosti 38 dB.  

Praktické riešenie vnútorného priestoru chladničky a mrazničky je veľmi dôležité. Výhodou sú špecializované priehradky s prispôsobenou teplotou a vlhkosťou na mäsové výrobky, ovocie a zeleninu.

Pri mrazničkách dbajte dôraz na vyberateľnosť poličiek, čím vznikne veľký priestor bez predelov, v ktorom uskladníte aj trojposchodovú tortu nehovoriac o jednoduchšom čistení. Ak je pre vás rozmrazovanie mrazničky nočnou morou, hľadajte modely s nízkonámrazovou technológiou LowFrost ktoré obmedzujú tvorbu námrazy na minumum prípadne beznámrazové technológie NoFrost, ktoré vás raz a navždy odbremenia od tejto nepríjemnej činnosti.

Viac na stránke www.bosch-home.com/sk

Kategória: Bývanie Domáce spotrebiče
Zdieľať článok