Čo by ste mali zvážiť pri výbere koberca do detskej izby?
Zdroj: Sinsay.com

Čo by ste mali zvážiť pri výbere koberca do detskej izby?

30. 05. 2023 Zdieľať

Výber kobercov v obchodoch je obrovský. Vybrať ten správny je pre väčšinu ľudí tvrdým orieškom. Na prvý pohľad upúta hlavne vzhľad koberca. Čo ale jeho vlastnosti? Aký koberec bude v detskej izbe spĺňať parametre bezpečnosti, funkčnosti a praktického využitia? Prinášame vám prehľad toho, čo je nutné zvážiť pri výbere koberca do detskej izby.

Koberec v detskej izbe plní veľa funkcií

Detský koberec nielen spríjemní vzhľad izby, ale plní i iné funkcie. Veselé farby a pestré motívy vytvárajú pre deti príjemné prostredie, v ktorom sa budú rady hrať a učiť. Keďže deti trávia na zemi veľa času, koberčeky ich od zeme príjemné zahrejú. Mať koberec na podlahe znamená tiež to, že sa nepohádate so susedmi pod vašim bytom. Hrubšie koberce výborne izolujú zvuk a navyše udržujú v miestnosti teplo.

Veľmi dôležitou funkciou koberca v detskej izbe je jeho bezpečnosť. Pri páde na koberec hrozí menšie riziko zranenia ako pri páde na tvrdú zem. Väčšie deti po izbe stále behajú. Na holej podlahe sa im šmýkajú chodidlá a pád býva na dennom poriadku. Vďaka kobercu môžu skákať i behať po celý deň bez toho, aby sa obávali pošmyknutia. Na koberci sa pohodlne sedí, deti sa na ňom hrajú, kreslia si a niektoré dokonca zaspia.

Koberec do detskej izby podľa veku dieťaťa

Prvé, čo je nutné pri výbere koberca do detskej izby zvážiť, je vek dieťaťa. Bábätká na koberci len ležia. Pre najmenšie dieťa môžete zvoliť koberec s dlhším vlasom z bavlny. Bavlnený koberec je príjemné hebký a na ležanie ako stvorený. Nad koberec postavte detský kolotoč alebo ohrádku a dieťa sa dokáže zabaviť na veľmi dlhý čas.

Batoľatá po koberci lezú, a preto je dobré vybrať detský koberec s kratším vlasom. Po kratšom vlase sa pohodlnejšie chodí a neprekáža batoľaťu pri spoznávaní okolia. Koberce s kratším vlasom sa dobre udržiavajú, takže sa nemusíte obávať, že dieťa na koberec natrúsi.

U predškolákov využite každú možnosť k rozvoju ich vnímavosti a fantázie. Pri predškolskom vzdelávaní ti dobre poslúžia detské koberce s motívmi lesa, cestičiek, geometrických tvarov a písmen. Na takomto koberci sa dieťa zahrá a pri hre nebadane získava nové vedomosti.

Teenageri si dokážu koberec do izby vybrať sami. Zväčša uprednostnia veľké koberce, na ktorých môžu posedieť so spolužiakmi, učiť sa na nich alebo ležať a počúvať hudbu. Ideálne na tieto účely sú bavlnené koberce.

Koberec do dievčenskej a chlapčenskej izby

Detské koberce milujú bez rozdielu chlapci i dievčatá. Pri pohľade na ponuku kobercov Sinsay na adrese https://www.sinsay.com/sk/sk/ sa im ani nedivíme. Oku lahodiace farby a pútavé vzory si obľúbi každé dieťa. Dievčatá milujú pastelové farby, ružovú, fialovú a červenú. Bude sa im páčiť koberček v tvare kvetu, vysmiateho ovocia alebo macka. Chlapci sa chcú hrať s autíčkami. Poteší ich koberec s vyobrazením cesty, po ktorej môžu s autíčkom jazdiť. K chlapčenskej postieľke kúpte menší koberec v tvare vláčika.

Detské koberce – zopár tipov na záver

Rozhoduj sa nielen podľa vkusu, ale tiež praktického hľadiska. Bavlnené koberce sú mäkké a pohodlné, ale sú náchylné na usádzanie prachu. Syntetické koberce z polyamidu alebo polyesteru sa jednoduchšie čistia. Ideálne sú koberce kombinované, vyrobené z bavlny so syntetickými prímesami.

Menšie koberčeky rôznych tvarov sa dobre prenášajú, prášia a čistia. Môžeš ich využiť ľubovoľne podľa potreby v detskej izbe, obývačke alebo v kuchyni. Dajú sa tiež super kombinovať s inými kobercami a doplnkami na posteli, pohovke a kresle.

Zdroj: PR článok Sinsay

Kategória: Detská izba
Tagy: doplnky do detskej izby koberce
Zdieľať článok