Zdroj: Shutterstock

Detská izba môže vyrásť s vaším dieťaťom

07. 03. 2023 Zdieľať

Detská izba by mala byť útulná, bezpečná a – krásna. A v ideálnom prípade by mala „rásť“ s dieťaťom. Niekoľko praktických tipov, ako to dosiahnuť, ponúka dizajnérka Petra Podobová zo spoločnosti DECODOM.

Dizajnérka Petra Podobová

Petra Podobová, dizajnérka spoločnosti DECODOM Zdroj: DECODOM

1.

Do detskej izby odporúčam nábytok v neutrálnych farbách. Je nadčasový a praktický zároveň. Takýto nábytok môže rásť spolu s vaším dieťaťom. Aktuálne je moderné zariaďovať detské izby tematicky – ako zámok, džungľu, farmu či morský svet.

Neutrálny nábytok dáva priestor vašej fantázii a neskôr aj fantázii vášho potomka. Stačí totiž zmeniť textílie (závesy, vankúše, obliečky na periny či koberec), prípadne maľovku a detská izba je iná doslova v priebehu jediného dňa. Vymeniť príliš detský nábytok za nábytok pre školáka môže trvať týždne.

Detská izba v neutrálnych farbách

Zdroj: DECODOM – fotografia z nového programu kolekcie YOSH

2.

Do každej miestnosti v byte či v dome odporúčam kvalitný a bezpečný nábytok. Špeciálne to platí pre detskú izbu. Treba myslieť na zdravotnú bezchybnosť použitých materiálov. Vaše dieťatko trávi v detskej izbe počas spánku i hrania celé hodiny, je preto dôležité, aby boli materiály – lepidlá, gleje a politúry – bezpečné.

Rovnako dôležité je opracovanie materiálu a montáž nábytku vrátane jeho prípadného ukotvenia do steny. Odporúčam nechať montáž na skutočných odborníkov. Nechcete predsa, aby nestabilná komoda či skriňa vášmu dieťatku ublížili.

Nábytok v detskej izbe

Zdroj: Shutterstock

3.

Nábytok, ktorý rastie s vaším dieťatkom, znamená, že ďalší krok bude jednoduchý. Napríklad prebaľovacia komoda by mala mať skrinku v primeranej výške, aby sa mamička nemusela zohýbať, a na nej položený nadstavec na prebaľovanie by mal byť bezpečný, aby z neho počas prebaľovania dieťatko nepadlo.

Zároveň by pri prebaľovaní mala mať všetko poruke. Zhruba po roku už väčšina mamičiek prebaľuje svoje ratolesti „za pochodu“, a preto by mal byť vrchný diel prebaľovacieho pultu jednoducho demontovateľný a skrinka použiteľná napríklad na hračky alebo oblečenie.

Zariadenie detskej izby na mieru

Zdroj: DECODOM – fotografia z nového programu kolekcie YOSH

Aj detská postieľka by mala byť variabilná a rásť s dieťatkom. Výškovo nastaviteľný by mal byť rošt na matrac a bočnice by sa mali dať ľahko premeniť z „bábätkovských“ na detské.

4.

Poraďte sa s dizajnérom. Napríklad v našich predajniach DECODOM po celom Slovensku vám ochotne navrhneme rozmiestnenie nábytku v izbe vášho dieťatka a odporučíme vám jednotlivé kusy nábytku tak, aby izba mohla s vaším potomkom rásť.

Bezplatný návrh vytvorený dizajnérmi si môžete dohodnúť aj prostredníctvom webovej stránky DECODOMu.

DECODOM má pre zákazníkov bezplatnú telefónnu linku 0800 300 333, na ktorej na vaše otázky odpovedia v pracovné dni od 10.00 do 17.00 h. Obrátiť sa na nich môžete aj prostredníctvom mailu info@decodom.sk.

Zdroj: PR článok DECODOM, spol. s r.o.

Kategória: Detská izba
Tagy: detský nábytok doplnky do detskej izby zariaďovanie detskej izby
Zdieľať článok
Ako vyrobiť detskú stoličku zo zvyškového materiálu a s unikátnym sedadlom z orechového drevaUrob si sám

Ako vyrobiť detskú stoličku zo zvyškového materiálu a s unikátnym sedadlom z orechového dreva

Čo so sršňami na pozemku? Kedy sú nebezpečné a ako sa ich zbaviťUrob si sám

Čo so sršňami na pozemku? Kedy sú nebezpečné a ako sa ich zbaviť

Kotol, komín aj tepelné čerpadlo: Ich neprávna údržba sa môže vo vykurovacej sezóne skončiť požiaromASB.sk

Kotol, komín aj tepelné čerpadlo: Ich neprávna údržba sa môže vo vykurovacej sezóne skončiť požiarom

Očarujúca zornica na každé Vianoce: Ako ju vysadiť a starať sa o ňu, aby kvitla opakovane?Záhrada

Očarujúca zornica na každé Vianoce: Ako ju vysadiť a starať sa o ňu, aby kvitla opakovane?