Štýlový interiér
Zdroj: Followtheflow / Shutterstock.com

Zdá sa vám, že vašej domácnosti niečo chýba? Takto si ju môžete skrášliť

01. 12. 2022 Zdieľať

Určite sa vám už niekedy v živote stalo, že ste zrekonštruovali nejakú miestnosť alebo celú domácnosť, riadili ste sa všetkými najnovšími trendmi interiérového dizajnu, ale stále tomu čosi chýbalo. Alebo už ste dlhšie doma nič nemenili a chceli by ste si skrášliť svoj interiér lacno a jednoducho. Bez ohľadu na to, do ktorej z týchto dvoch skupín patríte, máme pre vás niekoľko tipov na skrášlenie interiéru.

Aj tapety sú opäť v móde

Začnime tam, kde často trávime voľný čas, na sedacej súprave. Bez ohľadu na to, ako skvelo vyzeral poťah sedačky, keď bola nová, po rokoch sa na nej začnú javiť známky používania. Meniť ju však nemusíte a dokonca ani dávať prečalúniť. Vaša sedačka ožije aj vďaka peknej deke, či vankúšikom.

Vo všeobecnosti platí, že skrášliť prakticky akýkoľvek priestor sa dá rôznymi kvetmi, či rastlinkami. Ideálne takými, ktoré vydržia dlho. Akákoľvek domácnosť vďaka kvetom bude pôsobiť živšie.

V posledných rokoch začali hlásiť návrat tapety. Už sa však netapetujú všetky steny, ale len jedna „hlavná“. Mimochodom ak vám fádna príde aj stena, na ktorej máte okná, zaobstarajte si pekné závesy. Dokonale tú fádnosť „rozbijú“.

Správne dekorácie pozdvihnú vašu domácnosť

Fádne môže pôsobiť aj podlaha, obzvlášť vo väčších miestnostiach, v ktorých často vznikajú väčšie prázdne plochy. Tu pomôžu moderné koberce, ktoré vždy so sebou prinášajú nielen estetickosť, ale aj útulnosť a pocit pohodlia.

Ak radi čítate a tak vaša domácnosť netrpí nedostatkom kníh, skúste sa pohrať s ich rozmiestnením. Veľká knižnica s množstvom kníh alebo menšie „skupinky“ kníh na tých správnych miestach poslúžia nielen na príjemné chvíle strávené ich čítaním, ale aj ako dekorácia.

Keď už sme spomenuli dekorácie, všestranné využitie majú obzvlášť tie prírodné. Prútené košíky, drevené misky či prírodné vence, ktoré okrem dverí môžete zavesiť aj na stenu ako obraz, to je len časť z rôznych krásnych prírodných dekorácií.

Zdroj: PR článok DOMTEXTILU.SK

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: dekorácie interiérové trendy koberce tapety závesy
Zdieľať článok