bis audio
Zdroj: BIS audio

Bang & Olufsen Beolab 18: Umelecká fúzia zvuku a dizajnu pre náročných

10. 05. 2023 Zdieľať

Spoznajte dokonalú kombináciu formy a funkcie v bezdrôtovom reproduktore. V modeloch Bang & Olufsen Beolab 18 sa snúbi kvalita a trvanlivosť s nadčasovým dizajnom a precíznym remeselným spracovaním.

Bezdrôtový reproduktor BeoLab 18 je potvrdením pravidla, že každý produkt B&O je umeleckým dielom v symbióze akustického perfekcionizmu, luxusného prevedenia a originálneho dizajnu. Tieto ikonické stĺpy od dánskej značky pozdvihnú úroveň stereozostavy alebo domáceho kina každého fanúšika Hi-Fi.

BIS audio

Zdroj: BIS audio

Poznáte ho? Pri príležitosti 10. výročia oficiálneho uvedenia tohto produktu na trh pripravil Bang & Olufsen špeciálnu výstavu. Beolab 18 nie je iba obyčajným bezdrôtovým reproduktorom. Vďaka technológiám ukrytým v štíhlom tele výrazne presahuje štandardy podobných zariadení a disponuje širokým akustickým rozptylom pre jasný a podrobný zvuk v celom posluchovom priestore. Je opisovaný ako evolúcia slávneho modelu BeoLab 8000 v tvare „organovej píšťaly“, ale takmer všetky jeho prvky sú nové.

Beolab 18 je fascinujúce umelecké dielo s pozoruhodným zvukovým výkonom. Jeho odolnosť, prémiové materiály a pokročilé technické funkcie ho odlišujú od akéhokoľvek iného reproduktora na trhu. Pod jeho unikátny a sofistikovaný vzhľad sa podpísal Jakoba Wagnera z David Lewis Designers, ktorý pri tvorbe návrhu zvolil minimalistický prístup.

Štíhly a elegantný stĺpový reprosystém má lamelovú mriežku, vyrobenú z 21 ručne opracovaných lamiel. V ponuke je prevedenie z dubového alebo orechového dreva, a tiež lamely z bieleho či čierneho kompozitu – výber je iba na vás. Lamely pokrývajú predné a bočné strany reproduktora, pričom sú starostlivo usporiadané tak, aby poskytovali optimálny rozptyl zvuku a znižovali nežiaduce odrazy.

BeosoundEssenceRemoteBeolab180001

Zdroj: BIS audio

Čierny textilný kryt v hornej a dolnej časti ukrýva meniče a kontrastuje s drevenou mriežkou. Štýlový vzhľad z neho robí krásny estetický doplnok akéhokoľvek interiéru. Beolab 18 získal aj prestížne ocenenie Red Dot Award za dizajn produktu. Vydobyl si tiež uznanie v audio priemysle, vďaka svojej vynikajúcej zvukovej kvalite.

Štíhly reproduktor s rozmermi 20 x 132,4 x 20 cm (Š x V x H) zanecháva prekvapivo malú priestorovú stopu. Je navrhnutý tak, aby zapadol takmer kamkoľvek. Bez ohľadu na to, či potrebujete voľne stojaci podlahový reproduktor, chcete ho zastrčiť do rohu, alebo ho plánujete zavesiť na stenu ako obraz.

bis audio

Zdroj: BIS audio

Bezdrôtové pripojenie cez Wi-Fi / WiSA ponúka jednoduché nastavenie, eliminujúce spleť káblov. V prípade potreby sú však k dispozícii aj káblové vstupy (2x Power Link, 1x RCA a 1x TOSLINK). Po kábli či bezdrôtovo, reproduktory dokážu prehrávať digitálne súbory vo vysokom rozlíšení v kvalite až 24 bit / 96 kHz. Výškový menič a dva stredobasové meniče, ktorými je Beolab 18 osadený, sú napájané dvoma zosilňovačmi. Každý má výkon 160 W, takže reproduktor dokáže hravo ozvučiť miestnosť s rozlohou až 40 m2.

Kvôli skvelému zážitku už nemusíte sedieť priamo pred reproduktorom. Akustická šošovka na špici modelu rovnomerne rozdeľuje výškové frekvencie v 180-stupňovom horizontálnom oblúku a poskytuje tak vynikajúce zvukové zážitky v celej miestnosti. Funkcia Adaptive Bass Linerization automaticky upravuje výkon basov podľa prehrávaného obsahu a adaptačná funkcia optimalizuje zvuk na základe umiestnenia reproduktora v priestore.

Výnimočné reproduktory Beolab 18 nájdete v predajniach BIS audio, kde vám ich odborníci radi predvedú.

Zdroj: BIS audio 

 

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: audio technika
Zdieľať článok
Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre je o niečo zelenšia. Ušetrí za vykurovanie aj elektrinuASB.sk

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre je o niečo zelenšia. Ušetrí za vykurovanie aj elektrinu

Mestský úrad v Žiline bude mať novú zelenú strechu so suchomilnými rastlinamiASB.sk

Mestský úrad v Žiline bude mať novú zelenú strechu so suchomilnými rastlinami

Aká by mala byť hrúbka základovej dosky?Dom z tehly

Aká by mala byť hrúbka základovej dosky?

Trend svojpomocne namontovanej fotovoltiky na balkóne: Prečo vám za ňu hrozí pokuta?ASB.sk

Trend svojpomocne namontovanej fotovoltiky na balkóne: Prečo vám za ňu hrozí pokuta?