Seriál o upratovaní: Detská izba, spálňa, obývačka, pracovňa

25. 03. 2021 Zdieľať

Udržiavanie čistoty hračiek aj príbytku v domácnosti, kde sú deti, je jednou z najdôležitejších a aj najprácnejších činností. Pri ich hrách a radovánkach sa len niekedy podarí ochrániť aj iné časti domácnosti. V tomto článku vám poradíme ako rýchlo a dôkladne udržiavať čistotu, keď sa čas strávený s rodinou počíta na minúty.

Malé deti milujú hračky. Ich rôznofarebnosť, zvukové efekty, šušťavý materiál. Hneď ako sa naučia udržať niektorú z hračiek v rukách, prvé miesto, kam putuje sú ústa. Všetko predsa treba ochutnať. Neskôr sa ich pole špecializácie rozrastie o radosť z toho, že môžu všetko rozhadzovať a záľubu majú aj v skrývaní. Hračky sú tak vystavované skúškam, kedy sú v pravidelnom intervale ohrýzané, „ožužlávané“, hádzané či odkladané kade-tade.

Chemikálie môžu deťom ublížiť. Viete, ako správne dezinfikovať hračky?

Ak máte v domácnosti drobcov, určite viete, že je vhodné deťom do jedného roka hračky v pravidelnom intervale dezinfikovať. Udržiavaním čistoty totiž môžete zabrániť prenosu baktérií a iných nečistôt do tela dieťaťa, ktoré si ešte len buduje imunitu. Hračky bábätiek by sa mali čistiť raz do týždňa, väčším deťom raz do mesiaca. Detské hračky nikdy nečistíme chemikáliami, tie totiž môžu na povrchu zanechať škodlivý povlak a v ovzduší výpary. Deti sú oveľa senzibilnejšie na cudzorodé látky v porovnaní s dospelými a je veľmi pravdepodobné, že zareagujú na zvyšky chemikálií napríklad aj alergickou reakciou.

Parné čistenie hračiek

Zdroj: KÄRCHER

Hračky sa najlepšie čistia parným čističom

Vodná para ničí až 99,99% baktérií a využíva pri tom silu prírody. Ak potrebujete hračky rýchlo a dôkladne vyčistiť, šikovný pomocník – parný čistič Kärcher SC 4 EasyFix rozpúšťa nečistoty, a to všetko bez akýchkoľvek chemikálií. Pozor si treba dávať iba pri jemných drevených alebo plastových hračkách – vtedy stačí hračky parným čističom len mierne prebehnúť. 

Nielen na hračky: Parný čistič je všestranný pomocník

Parný čistič je pomocník, ktorého pomoc využijete nielen pri upratovaní detskej izby, ale aj spálne, obývačky či pracovne. Rozšírená súprava príslušenstva obsahuje aj nadstavec na koberec, pomocou ktorého ľahko a efektívne odstránite baktérie z bežných domácich tvrdých povrchov. Parný čistič si hravo poradí aj s extrémne priľnavými nečistotami a pomocou flexibilnej podlahovej hubice EasyFix s lamelovou technológiou dosiahnete vynikajúcu ergonómiu a dokonalé výsledky čistenia. Nenechávajte nič na náhodou, rozsiahle príslušenstvo dôkladne čistí dlaždice, varné dosky, digestory a dokonca aj najmenšie medzery. …a máte upratané bez akejkoľvek chemikálie. Značka: Všade!

Parný čistič KÄRCHER SC4 Easyfix

Zdroj: KÄRCHER

Má aj filter na vlasy

Privítajte doma nový čistič tvrdých podláh FC 7 Cordless na likvidáciu všetkých druhov suchých a mokrých nečistôt. Valce sa automaticky navlhčia vodou a čistiacim prostriedkom z nádrže na čistú vodu (objem 400 ml). Štyri elektricky poháňané valce sa proti sebe otáčajú, absorbujú jemné i hrubé nečistoty a utierajú podlahu smerom dozadu a dopredu.

FC7 čistič KÄRCHER

Zdroj: KÄRCHER

Lišta na odstraňovanie špinavej vody separuje v čistiacej hlave zmes vody a nečistôt z valcov do nádrže na špinavú vodu (objem 200 ml). Príjemný bonus je zachytávanie vlasov v špeciálnych filtroch na vlasy. Pracovná šírka valcov je 300 mm. Ak ste doma práve schytali službu, na jedno nabitie s ním vyčistíte plochu 135 m2. To je pre štandardnú domácnosť viac ako dostatočná produktivita. Stroj na jedno nabitie pracuje až  45 min.

Zákazníci ocenia až 50 %-nú úsporu času, pretože pred čistením nemusia podlahy vysávať. Valce čistia až po okraj stien a výsledkom je až o 20 % vyšší výkon stierania. Batériové stroje majú zakódovanú flexibilitu, čo zvyšuje pohodu pri práci. Dizajnéri mysleli aj na bezproblémovú manévrovateľnosť v priestore pod nábytkom na nožičkách. Prémiová verzia FC 7 Cordless má nad valcami dokonca LED osvetlenie (pre lepšiu viditeľnosť pod nábytkom). Čistič má 2 prevádzkové režimy plus funkciu boost. Funkcie umožňujú ovládať dávkovanie vody a otáčky valcov.

Zabije aj koronu

Parný mop SC 3 UPRIGHT Easy Fix sa podľa testov môže pochváliť, že pri pôsobení 30 sekúnd a maximálnom dávkovaní pary zabíja až 99,99 % vírusov a baktérií. To je v dnes veľmi cenená vlastnosť. No viditeľný dojem urobí najmä presvedčivým výsledkom čistenia. Bez stopy odstráni aj zatvrdnuté nečistoty a mastné škvrny.

Parný mop SC 3 UPRIGHT Easy Fix

Zdroj: KÄRCHER

Obratnosť, štíhly dizajn (skladnosť) a akcieschopnosť do 30 sekúnd po zapnutí ho predurčuje na každodenné hĺbkové čistenie tvrdých podláh z prírodných i umelých materiálov. Vystačí si s vodou z vodovodu. Integrovaná odvápňovacia kartuša sa postará o bezproblémovú funkčnosť a čistotu odnímateľnej nádoby na vodu (400 ml). Parný mop sa ľahko ovláda a pomocou LED diód informuje o nastaviteľnom množstve pary pre rôzne typy podlahových krytín. 

Ak si ako príklad vezmeme vírus SARS-CoV-2 a bežné čistenie pomocou vedra s mopom: koronavírus je tzv. obaľovaný vírus a je veľmi citlivý na čistiace prostriedky.  Pri čistení mopom sa vírus dostane do vedra v ktorom mop namáčate. Pokiaľ nevymeníte mop a vodu s čistiacim prostriedkom, vírus prenesiete vírus do ďalšej triedy a rozotriete ho po podlahe. 

S modelom WV 5 Plus N Čierna Edícia prináša Kärcher, vynálezca akumulátorového čističa okien s odsávaním, na trh zariadenie, ktoré zdokonaľuje čistenie okien bez námahy a bez kvapiek. Dlhšie čistenie je možné bez problémov vďaka predĺženej dobe chodu batérie. Vďaka praktickému systému výmeny batérií umožňuje zakúpenie druhej batérie nepretržité čistenie okien.

Wv5 KÄRCHER nastávce

Zdroj: KÄRCHER

Mäkká rukoväť zariadenia zaisťuje, že WV 5 Plus prekonáva predchádzajúce modely v oblasti manipulácie a ergonómie. Zariadenie je tiež vybavené nastaviteľnými dištančnými prvkami na sacej hubici. Táto funkcia umožňuje lepšie čistenie okien až po okraje. Súčasťou dodávky je úzka sacia hubica pre mriežkové okná. Perfektná kombinácia fľaše s rozprašovačom a utierky z mikrovlákna zaručuje efektívne čistenie a v kombinácii s batériou dokonale čistí okná.

Tichý chod, jemná stierka a hubica s nastaviteľnou dĺžkou hrán robia z nového Kärcher WV 5 ideálne riešenie pre všetky hladké povrchy. Vymeniteľné batérie obsahujú dostatok energie pre každú prácu a umožňujú čistenie bez prerušenia až do splnenia vašej misie. Súčasťou dodávky je úzka sacia hubica.

Bezpečne vonku i vnútri

Celoročne využiteľný batériový vysávač AD2 Battery je špecialista na vysávanie popola, ale aj hrubých a jemných nečistôt, ktoré vznikajú pri opekaní, grilovaní a podobných outdoorových kulinárskych aktivitách. V chladných mesiacoch ho oceníte pri čistení krbu, alebo kachlí, čím zvýšite požiarnu bezpečnosť vášho príbytku. 

Vysávač KÄRCHER s adaptérom

Zdroj: KÄRCHER

Kompaktná a bezkáblová konštrukcia umožňuje pohyb bez obmedzení. Pohon napája 18V batéria, ktorú môžete použiť aj do iných batériových strojov Kärcher. Pri maximálnom výkone beží vysávač 12 minút. Vďaka funkcii čistenia filtra ReBoost sací výkon z minúty na minútu nevädne. Výkon je počas celej doby prevádzky konštantný a hlučnosť je prijateľná aj v interiéri.

Zdroj: PR článok KÄRCHER Slovakia, s.r.o.

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: alergia baktérie v domácnosti čističe okien detská izba domáci pomocníci mopy
Zdieľať článok