Zdroj: Siemens

Siemens KNX detektory prítomnosti a snímače jasu v jednom

22. 09. 2021 Zdieľať

Sú určené pre efektívne ovládanie osvetlenia v závislosti od prítomnosti osôb a jasu denného svetla pre dosiahnutie väčšej energetickej účinnosti a pohodlia.

Vysoká energetická účinnosť sa stáva povinnou záležitosťou

Vzhľadom na prísnejšie energetické normy rastie potreba energeticky efektívnych riešení. Preto sú kladené nároky na spotrebu energie osvetlením a na zariadenia určené pre HVAC (vykurovanie, vetranie a klimatizáciu). Energeticky efektívne detektory prítomnosti a osvetlenia zabezpečujú nižšiu spotrebu energie v domoch, kanceláriách a v ďalších priestoroch prostredníctvom integrovaného ovládania jasu svetla. Umelé osvetlenie v miestnosti sa upraví podľa pokrytia miestnosti prirodzeným denným svetlom.

Siemens detektor

Siemens detektor prítomnosti a snímač jasu. Zdroj: Siemens

Zosieťované so všetkými disciplínami miestnosti

Siemens detektor prítomnosti ponúka až tri nezávislé výstupné kanály KNX pre rôzne funkcie v miestnosti, ako napríklad osvetlenie, tienenie a vzduchotechniku. Každý výstupný kanál jednotlivo spúšťa príslušné funkcie na začiatku a konci pohybu, pričom sledovací čas je možné nastaviť samostatne.

Siemens detektor ukážka

Detekčné oblasti. Zdroj: Siemens

Konzistentná úroveň jasu

Integrované snímače a regulátor jasu umožňujú ovládanie až piatich skupín osvetlenia a konzistentná úroveň jasu v rámci určeného prostredia.

Siemens detektor ukážka

Konštantná úroveň jasu miestností – ovládaním umelého osvetlenia a žalúzii. Zdroj: Siemens

Flexibilita pri montáži

Konštrukcia detektorov prítomnosti umožňuje diskrétnu inštaláciu na strop. K dispozícii je aj kryt pre povrchovú inštaláciu.

Viac informácii nájdete na siemens.sk/gamma

Zdroj: Siemens

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: bezpečnostná elektronika detektor pohybu energeticky úsporné bývanie snímače stmievač a snímač pohybu
Zdieľať článok