Zdroj: www.eglo.sk

Útulná obývačka? Vieme, ako na to

19. 04. 2022 Zdieľať

Zavesiť lampu do stredu miestnosti a je to? Záleží na tom, ako sa chcete vo svojej obývačke cítiť. Správne zvolené osvetlenie totiž dokáže vykúzliť divy.

Farba a intenzita svetla, výber vhodného dizajnu lustra, stojacich lámp, stolných lampičiek alebo napríklad bodového osvetlenia skrášli izbu, až budete sami prekvapení. V obývačke trávime čas so svojimi blízkymi, odpočívame po návrate z práce, relaxujeme cez víkendy, prijímame návštevy a bavíme sa. Tomu by mal zodpovedať taktiež výber správneho osvetlenia.

Stojacia lampa EGLO LIBERTAD

Stojacia lampa EGLO LIBERTAD, 119 € Zdroj: www.eglo.sk

Pokiaľ chcete atmosféru, ktorá vás privedie do príjemného rozpoloženia, zabudnite na jediné centrálne svietidlo a studený odtieň svetla. Izbe síce môže kraľovať štýlový luster, ten by však mal byť doplnený o niekoľko ďalších správne rozmiestnených rôznorodých svietidiel: stojacie a stolné lampy, bodové a nástenné svietidlá alebo aj moderné LED pásky. Dajte priechod svojmu vkusu. Zabudnite na predstavu, že by všetky svietidlá mali byť z jednej „série“. Naopak, nebojte sa experimentovať a zladiť spolu rôzne štýly.

Stojacia lampa s dvoma ziarovkami

Stojacia lampa EGLO TOWNSHEND 5, 119 € Zdroj: www.eglo.sk

Vami vybraná lampička navodí intímnu atmosféru, vhodne zvolená stojacia lampa jemne nasvieti miestnosť pri sledovaní televízie, svetlo niekoľkých farebne odlišných svietidiel podporí atmosféru domácej oslavy. A čo tak vintage štýl? Minimalistický dizajn? Textilné svietidlo? Dávate prednosť spektakulárnosti krištálu? Alebo si potrpíte na industriálny štýl inšpirovaný starými továrňami? Najväčší svetový výrobca svietidiel pre domácnosť EGLO ponúka všetky tieto dizajnové, ale napriek tomu cenovo dostupné kategórie. Výber je len na vás.

Závesné svietidlo EGLO HARBOROUGH

Závesné svietidlo EGLO HARBOROUGH, 179 € Zdroj: www.eglo.sk

Použitie LED osvetlenia vám otvára široké možnosti voľby teploty svetla pri značnej úspore energie. Pokiaľ v obývačke nepracujete, vyhnite sa použitiu studeného bieleho svetla. To totiž svojou zosilnenou modrou zložkou mozog človeka aktivizuje a k vytvoreniu dôvernej a útulnej atmosfére rozhodne neprispeje. Voľte teplé odtiene svetla s teplotou 2700 K (zodpovedá približne teplote svetla Slnka pri jeho východe a západe, podobné klasickej žiarovke) po 3200 K. Chladnejšie LEDky s teplotou okolo 4000 K si nechajte pre pracovňu, kuchyňu a kúpeľňu, kde sa potrebujete aktivizovať. Skvelou voľbou sú žiarovky s voliteľnou teplotou chromatickosti, stmievajúce žiarovky alebo systém inteligentného osvetlenia EGLO Connect.

Stojacia lampa EGLO LAYHAM

Stojacia lampa EGLO LAYHAM, 209 € Zdroj: www.eglo.sk

Pamätáte sa, ako vám bolo vytýkané, aby ste za sebou zhasínali, pretože „tie šesťdesiatky a osemdesiatky žerú“ veľa peňazí? Vďaka rozvoju LED technologií si dnes môžete doma dopriať svetelný komfort bez väčších obáv o účet za elektrinu. V domácnosti čím ďalej, tým viac používané LED žiarovky majú príkon medzi 4 – 12 wattov a ich svietivosť pritom zodpovedá starým známym 60 – 100 W žiarovkám. Ďalším benefitom je bez sporu ich dlhá životnosť. EGLO napríklad u svojich bežných LED žiaroviek garantuje 25 000 hodín svietenia, 15 000 spínacích cyklov a naviac pridáva 5 ročnú záruku.

Zdroj: PR článok EGLO CZ+SK s.r.o.

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: atmosfera interiérové osvetlenie interiérové trendy lampy LED osvetlenia LED žiarovky stolné lampy
Zdieľať článok