Zaostrené na bielizeň: kvalitné vs. šetrné pranie

Zaostrené na bielizeň: kvalitné vs. šetrné pranie

16. 09. 2015
Zdieľať

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo definuje naozaj dobrú práčku? Už malé dieťa by vedelo odpovedať: aby dobre vyprala naše oblečenie. Ale čo na takúto otázku vravia odborníci? Najmodernejšie pracie technológie kráčajú s dobou v duchu hesla: vyprať kvalitne a zároveň šetrne!

Zdá sa vám, že sa to vylučuje? Recepty našich mám ohľadom odstraňovania silných škvŕn hovorili, že bielizeň treba ihneď namočiť do horúcej vody, na škvrnu nechať pôsobiť agresívny prostriedok odstraňujúci nečistoty a trieť kus zašpinenej látky o seba, až kým nám ruky vládzu. Oblečenie potom hodíme do práčky, opäť na najvyššiu možnú teplotu a na čo najdlhší prací program a dúfame, že na našej obľúbenej svetlej košeli neostane fľak natrvalo. Pri takomto postupe existuje istá šanca, že sa škvrny zbavíme. No v tom horšom prípade nám namiesto nej vznikne na tenučkej vrstve bavlny od toľkej námahy diera. Výsledok? Košeľu môžeme vyhodiť, alebo ju naďalej používame v domácnosti ako praktickú handru. 

Prečo si to stále robíme? Za oblečenie míňame ročne stovky eur, no zmierime sa s tým, že šatstvo je nepoužiteľné už po pár vypraniach. Dajte tomuto nákladnému životnému štýlu zbohom  a zaobstarajte si práčku s technológiou EcoBubble. Vďaka nej môžeme prať nielen šetrne, ale aj kvalitne. Do pracieho kúpeľa je vháňaný kyslík, ktorý aktivuje účinné látky pracieho prostriedku už pri nižších teplotách. V bubne práčky sa vytvorí veľké množstvo aktívnej peny, s ktorou môžete znížiť teplotu prania napríklad z 60 °C na 40° C, a to pri dosiahnutí rovnakého výsledku prania. Pri extrémne znečistenej bielizni nastupuje technológia BubbleSoak. Bielizeň je namočená do aktívnej peny, ktorá 30 minút pôsobí na škvrnu a až potom nasleduje klasický prací cyklus. Samozrejmosťou je opäť dôraz na šetrnosť.


Zaostrené na bielizeň: kvalitné vs. šetrné pranie

Zaostrené na bielizeň: kvalitné vs. šetrné pranie
Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Pokiaľ patríte medzi ľudí, ktorí chcú vždy niečo navyše, práčky Samsung radu WW6000 majú k dispozícii okrem vyššie spomenutých funkcií špeciálny program SuperSpeed, s ktorým plnohodnotné pranie trvá len 59 minút. A ešte bonus navyše, práčky Samsung garantujú certifikovanú životnosť motora s digitálnym invertorom a ponúkajú naň až 10-ročnú záruku.


Zaostrené na bielizeň: kvalitné vs. šetrné pranie

Zaostrené na bielizeň: kvalitné vs. šetrné pranie
Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Za kvalitou práčok Samsung radu WW6000 nezaostáva ani ich vonkajšie prevedenie. Práve naopak, ich dvere s krištáľovým leskom v priehľadnej bielej alebo oceánskej modrej farbe poskytujú dokonalý estetický zážitok a každý domov naplnia pokojom oceánu. Špeciálnou dizajnovou inováciou je praktická rukoväť, ktorá je o 45 stupňov vyššie ako na iných práčkach, takže dvierka sa otvárajú oveľa jednoduchšie. Ak chcete mať doma ten najkrajší spotrebič, stačí hľadať označenie dizajnu Crystal Gloss. A nech si už zaobstaráte ktorúkoľvek práčku Samsung radu WW6000, vedzte, že bude spĺňať nielen najvyššie nároky energetickej triedy, ale aj tie vaše! 

www.samsung.sk 

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: domáce spotrebiče práčka
Zdieľať článok

Diskusia