Zdroj: BIS audio

Zvuk „odnikiaľ“ ako originálny nápad

30. 11. 2020 Zdieľať

Slušné reproduktory sú spravidla starostlivo remeselne spracované, vyrobené z kvalitných materiálov a dizajnovým riešením prispievajú aj k estetike interiéru.

Nie vždy je však, z dispozičných dôvodov, optimálne umiestňovať do priestoru samostatné reproboxy. Väčšie modely potrebujú primeraný priestor, čo platí hlavne pri viackanálovom domácom kine. Veď 7.1-kanálový systém vyžaduje rozmiestniť sedem samostatných reproduktorov plus subwoofer, čo ovplyvní charakter interiéru.

High--CT8-LR-Beauty

Zdroj: BIS audio

Východisko ponúkajú reproduktory inštalované do stien alebo do stropu. Montáž síce nie je taká jednoduchá, ale výsledok stojí za to. Benefitom je, že okrem nepriznaných reproduktorov zmiznú aj káble, ktoré často nie sú práve najkrajšou súčasťou Hi-Fi zostavy.

Dobrou správou je, že výrobca ikonických reproduktorov pre audiofilov a milovníkov hudby Bowers & Wilkins (B&W), známy napríklad kolekciami 800 Series Diamond, 700 Series a 600 Series, vyrába aj široké portfólio stropných a do stien montovaných reproduktorov. Úrovňou a kvalitou sú adekvátne jednotlivým radám značky B&W v klasickom skriňovom prevedení. Z porfólia vstavaných reproduktorov B&W dokážete v spolupráci s odborníkmi zo spoločnosti BIS audio, ktorá je aj distribútorom tejto značky, vytvoriť ozvučenie so skrytými reproduktormi, ktoré si zamilujete.

Vaša reprosústava môže byť so vstavanými reproduktormi aj „neviditeľná“.

Vaša reprosústava môže byť so vstavanými reproduktormi aj „neviditeľná“. Zdroj: BIS audio

Či pôjde o stereo, domáce kino, alebo multi-room ozvučenie celého domu, pozoruhodné portfólio reproduktorov B&W pokryje každú konfiguráciu a každé prostredie. Slogan výrobcu „Najlepšie „zmiznuté“ reproduktory na svete“ nepreháňa.

audio technika

Zdroj: BIS audio

Skryté reproduktory môžete mať v obývačke, či v spálni, rovnako, ako v kuchyni a v kúpeľni. Pritom, nie v každej miestnosti by bežné reproduktory poslúžili rovnako dobre. Zabudovateľné prevedenie však neobmedzuje zvukovú excelentnosť a bez problémov dokáže zastať svoju úlohu aj v zostavách audiofilskej kvality.

audio technika

Zdroj: BIS audio

Napríklad trojpásmové reprosústavy CWM8.3 D z Reference Series zabudovateľné do steny sú výkonovým, aj kvalitatívnym ekvivalentom skriňových reproduktorov B&W 804 D3 z 800 Series Diamond. Osadené sú 25 mm diamantovým výškovým meničom s technológiou Nautilus™, 130 mm stredotónovým meničom s membránou Continuum a dvoma 180 mm basákmi s membránou Aerofoil pre dokonalé hĺbky. Vďaka výkonu 200 W a frekvenčnej odozve 30 Hz – 35 kHz dokážu vytvoriť špičkový hudobný zážitok aj vo veľkých obývačkách, a na pohľad zostávajú neviditeľné.

Bowers & Wilkins Reference Series - CWM8.3 D do steny

Bowers & Wilkins Reference Series – CWM8.3 D do steny Zdroj: BIS audio

Dnes, tak ako v minulosti, je rozdiel medzi kvalitným riešením a módnou „infláciou“ technológií, prinášajúcou skôr komplikácie, no Bowers & Wilkins do ponuky reproduktorov pre zákaznícke inštalácie pretransformoval svoje dlhoročné skúsenosti. Praktická konštrukcia umožňuje aj svojpomocnú montáž priemerne zdatným domácim majstrom, ale v prípade potreby sú naši odborníci pripravení zrealizovať systém ozvučenia na kľúč, vrátane rozvodov špeciálnou kabelážou AudioQuest.

Stropný Bowers & Wilkins Reference Series - CCM7.3 S2

Stropný Bowers & Wilkins Reference Series – CCM7.3 S2 Zdroj: BIS audio

B&W má popri reproduktoroch do steny aj širokú ponuku stropných modelov, vhodných nielen pre domáce kino, ale aj pre multiroom inštalácie.

Praktické ukážky komponentov B&W nájdete v predajniach BIS audio v Bratislave, Banskej Bystrici a v Košiciach, alebo na našich stránkach.

Zdroj: PR BIS audio, s.r.o.

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: audio technika reproduktory
Zdieľať článok