Domácí pomocníci pre vašu domácnosť

Domácí pomocníci pre vašu domácnosť

02. 02. 2011
Zdieľať

Zbaviť domácnosť špiny a prachu a poumývať riad patrí k základom upratovania v každej domácnosti. Teda minimálne takej, v ktorej majú aspoň aký-taký zmysel pre čistotu a poriadok. Metly dávno vystriedali výkonné vysávače, ktoré sú dnes už samozrejmosťou. Dokonca sú stále populárnejšie roboty, ktorým pritom ani nemusíte asistovať.

S malým kompaktným vysávačom ETA Capolo 0473 s hmotnosťou len 3,3 kg a ergonomickým držadlom sa pri vysávaní ľahko manipuluje. Príkon 1 400 W, sací výkon 330 W, objem syntetického vrecka na prach, 4krát odolnejšieho proti vlhkosti, 1,5 ll, akčný rádius 8 m. Sedemnásobný filtračný systém, HEPA filter, signalizácia naplnenia prachového vrecka. Cena od 49,60 €.
Vysávač iRobot® Roomba® 625 Profesional je inteligentný robot, ktorý sa efektívne naviguje a vysáva celú plochu podlahy, pod a okolo nábytku, pozdĺž stien a automaticky sa prispôsobí povahe podlahy alebo kobercu. Robot používa patentovaný systém kief rotujúcich proti sebe a efektívneho sacieho motora. Je vybavený systémom robotickej inteligencie, ktorá použitím 38 aktívnych senzorov monitoruje okolie a prispôsobuje chod robota 67-krát za sekundu tak, aby bolo upratovanie efektívne, dôkladné a bezpečné. Virtuálny maják a stena ohraničujú a navigujú Roombu z izby do izby a potom späť k nabíjacej základni, kde si dobije batériu. Môžete ho ovládať aj diaľkovým wireless ovládačom a časovo naprogramovať. Robot má funkciu Max určenú na väčšie vzdialenosti. Príslušenstvo v balení: nabíjacia základňa, napájací kábel, nabíjateľná batéria, čistiaci modul, dva extra filtre, dvakrát virtuálna stena a maják, diaľkový ovládač wireless, extra bočná kefa, extra štetinová a gumová kefa, hrebeňový čistič, extra kôš na zvieracie chlpy, malý krížový skrutkovač a prenosný kufrík. Cena 799 €.
Bezvreckový vysávač ETA 1475 Attivo s funkciou Soft Start, ktorá nezaťažuje elektrickú sieť. Umývateľný HEPA filter, tretia generácia cyklónového vysávania. Príkon 1 800 W, sací výkon 330 W, akčný rádius 8 m. Cena na vyžiadanie u predajcu.
S malým kompaktným vysávačom ETA Capolo 0473 s hmotnosťou len 3,3 kg a ergonomickým držadlom sa pri vysávaní ľahko manipuluje. Príkon 1 400 W, sací výkon 330 W, objem syntetického vrecka na prach, 4krát odolnejšieho proti vlhkosti, 1,5 ll, akčný rádius 8 m. Sedemnásobný filtračný systém, HEPA filter, signalizácia naplnenia prachového vrecka. Cena od 49,60 €.
 

Čo je to Aqua Cyclone  
Táto výnimočná technológia využíva vzájomný pohyb vzduchu a vody. Tento pohyb v sebe spája silný vzdušný vír so silným vodným vírom, z ktorých každý má svoj zvláštny účel. Vzdušný vír plní funkciu oddeľovača a vodný zas zberača.
Systém Aqua Multi Chamber predstavuje revolučný koncept dokonalého vysávania. Riešenie rozdelenej komory je špeciálne navrhnuté tak, aby sa v nej dal vytvoriť silný vodný vír. Tento spôsob úplného filtrovania umožňuje zachytiť všetky nečistoty a prachové častice. (Samsung)

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Trápi vás, že sa s vysávačom neviete dostať pod nábytok  Inovatívna hubica Electrolux ZE 065 s nízkym profilom sa pohodlne dostane do priestoru s výškou 4 cm. Zaujímavosťou je riešenie kĺbu – pod nábytok sa dostanete priamo, bez zložitej manipulácie s trubicou. Hubica s nízkym profilom je univerzálna, vhodná na všetky typy podláh. Kompatibilitu s väčšinou bežne dostupných vysávačov zabezpečuje pribalený adaptér. Aby ste si boli istí, že sa dá použiť aj na váš vysávač, stačí si zmerať priemer trubice. Ten by mal byť 32 alebo 35 mm. Cena 24,42 €. Výrobok je dostupný cez webshop Electrolux.
Vysávač Miele Hybrid je prvý kompaktný vysávač pre domácnosť. Hybridná technológia je založená na špeciálnom koncepte motora fungujúceho pri zapojení do siete, ako aj na akumulátor. Ak sa preruší pripojenie do siete, vysávač bez prerušenia vysáva ďalej na akumulátorový pohon. Nabíjanie akumulátora prebieha automaticky a nepotrebujete externé nabíjacie zariadenie, ktoré nahradzuje funkcia AutoLoad – pri opätovnom zapojení do siete elektronika preverí, či je akumulátor nabitý, a podľa potreby ho dobije. Indikátor nabíjania informuje o priebehu nabíjacieho procesu. Kapacitu zistíte na základe rozsvietených segmentov. Akumulátor sa vyrába lítium-iónovou technológiou s vysokou kapacitou energie a dlhou životnosťou. Pri zapojení do siete má výkon 1 800 W, v prevádzke na akumulátor 600 W. Dĺžka prevádzky na akumulátor závisí od zvoleného stupňa výkonu a trvá maximálne 20 minút. Cena 569 €.
 

Filter Bionic je nový spôsob filtrácie založený na odbúravaní zápachu prirodzenou cestou podobne, ako sa to deje v prírode, ale oveľa rýchlejšie. Molekuly zápachu, ktoré pri vysávaní vznikajú, sú pri prechode filtrom obklopené a zachytené do častíc kryštalickej štruktúry (tzv. klatrátov). Zápach sa tak izoluje a odstraňuje po celý čas vysávania. Tento filtračný systém je až dvojnásobne účinnejší ako aktívny uhlíkový filter – vzduch vyfukovaný z vysávača je svieži a vďaka napusteniu filtra prírodnou vôňou aj príjemne prevoňaný.

Robotický vysávač Samsung NaviBot VCR8855 s navigačným systémom Visionary MappingTM, vďaka ktorému si dokáže vytvoriť virtuálnu mapu miestnosti, je schopný vyhodnotiť, kde sa presne nachádza, kde sú rozmiestnené predmety a kde je postavená dokovacia stanica. Pracuje systematicky, účinnejšie a rýchlejšie. NaviBot je vybavený 38 bezpečnostnými senzormi, ktoré zaručujú spoľahlivé a bezpečné vysávanie bez nárazov a pádov. Pomocou šiestich rôznych módov vysávania (auto, manual, max, spot, edge, odložený štart/denný harmonogram) si môžete nastaviť upratovanie tak, ako vám najviac vyhovuje. Infračervené diaľkové ovládanie, dotykové na tele vysávača, čas nabíjania/čas vysávania – 120/90 min, Rýchlosť 0,3 m/s. LED display, HEPA filtr H11, mäkký ochranný pás, objem nádoby 0,6 l, dve špeciálne kefy na vysávanie rohov, dobíjacia stanica, dvakrát virtuálna stena, náhradná kefa a náhradný filter. Cena 452 €.
Vysávač Gorenje VCK 1821 RE je vybavený technológiou Ergosphere, čiže cyklónovou prevádzkou bez straty výkonu. Mäkký štart motora Soft Start, výkon motora 1 800 W, sací výkon 350 W, prietok vzduchu 38 l/s, päťstupňová HEPA filtrácia, objem nádoby na prach 3 l, indikátor naplnenia nádoby, poistka proti použitiu bez nádoby na prach. Pogumované kolieska, navíjací kábel 7 m, akčný rádius 19 m. Príslušenstvo: univerzálna hubica, tri prídavné kefky, nastaviteľná teleskopická trubica (94 cm), rukoväť na prenášanie, horizontálna poloha ukladania. Cena 199 €.
Vysávač Gorenje VCK 1601 RCY III s výkonom motora 1 600 W, sací výkon 300 W. Štvorstupňová filtrácia prostredníctvom dvoch HEPA filtrov, elektronické ovládanie posuvným regulátorom, mäkký štart motora, objem nádoby na prach 2,2 l, indikátor nádoby na prach, prietok vzduchu 35 l/s. Pogumované kolieska, navíjací kábel 5 m, akčný rádius 14 m. Príslušenstvo: univerzálna hubica, tri prídavné kefky. Nastaviteľná teleskopická trubica (94 cm), rukoväť na prenášanie, horizontálna poloha ukladania. Ochrana pred použitím bez nádoby na prach. Cena 99 €.
Vysávač Electrolux UltraActive ZUA 3830 P s príkonom 2 100 W. Elektronický indikátor filtra, teleskopická trubica, automatické navíjanie kábla, akčný rádius 12 m, umývateľný HEPA H12 filter, mäkké kolieska, hlučnosť 80 dB, medená farba. Príslušenstvo: DustMagnet, Parketto a AeroPro kefa. Cena 209,90 €.
Funkcia virtuálna stena vytvára neviditeľnú stenu, ktorá napríklad zabráni, aby sa Navibot dostal k vášmu zvieraciemu maznáčikovi. Vďaka funkcii virtuálna brána si môžete určiť, v akom poradí sa budú jednotlivé miestnosti vysávať. Navibot nebude nesystematicky prechádzať z jednej miestnosti do druhej, ale najprv povysáva izbu, ktorú zvolíte, a až potom sa presunie do druhej. (Samsung)

Kategória: Bývanie Domáce spotrebiče
Tagy: domáci domácnosť pomocníci
Zdieľať článok

Diskusia