Čím budú kuchyne v roku 2017 výnimočné?

28. 02. 2017
Zdieľať

Farebnosťou, materiálmi, mixovaním štýlov...

Našu farebnú kolekciu pre rok 2017 tvoria odtiene: kašmíru, šedého kameňa, farba fjord ktoré odporúčame kombinovať s monochromatickými odtieňmi počnúc bielou, odtieňom cementu až po tmavý grafit. Všetky odtiene sú v matnom prevedení, ktoré postupne nahrádza lesklé povrchy, donedávna tak trendové. Z drevinových dekorov je jednoznačne pre tento rok dominantná drevina dub v rôznych farebných alternatívach. Melamínové materiály sa vyznačujú hlbokými synchropórmi, ktoré z hľadiska haptiky /dotykového vnemu/ pripomínajú masívne drevo. Zákazníci stále preferujú bielu farbu, ale výrazným módnym odtieňom pre tento rok je grafit. Farba ktorú nájdete v kolekcii materiálov pre predných plochy u výrobcov úchytiek, doplnkov a svietidiel. Vyznie buď osamote, v kombinácii s drevom alebo s prírodnými tlmenými uni farbami. Tento odtieň má v sebe dávku elegancie a určite sa zaradí medzi výrazné trendy najbližšieho obdobia. 

Ďalším materiálom, ktorý nemôžeme opomenúť v kuchyniach je nerez tmavá, jej atraktívny lesk sa bude objavovať na kuchynských spotrebičoch, úchytkách a výborne sa bude hodiť k odtieňom grafitovej farby.

Z hľadiska štýlu kuchýň nemôžeme hovoriť o niečom konkrétnom. Trendom je mix štýlov.  Kombináciou na prvý pohľad nesúrodých prvkov, ktoré majú spoločný menovateľ – farbu, tvar alebo materiál získavame zaujímavý priestor ktorý odzrkadľuje osobnosť a individualitu majiteľa. 


Čím budú kuchyne v roku 2017 výnimočné?

Čím budú kuchyne v roku 2017 výnimočné?
DECODOM, spol. s.r.o.

Čo v prípade ak má zákazník vyhranený vkus a žiada individuálne riešenie?

Ku každému zákazníkovi pristupujeme individuálne. Predaj kuchýň je veľmi špecifický, pretože aj keď platia isté univerzálne pravidlá, každý má iné zvyky pri varení a tie sú pre neho podstatnejšie ako ergonómia. Pri návrhu kuchyne rešpektujeme individuálne požiadavky a tie dávame do súladu s našimi skúsenosťami. V konečnom výsledku je zákazník vždy spokojný. Technické riešenie vieme taktiež prispôsobiť zákazníkovi. Naše kuchyne sú obrovská skladačka z množstva samostatných skriniek a ak nejaká skrinka do skladačky chýba, vieme ju vyrobiť.


Čím budú kuchyne v roku 2017 výnimočné?

Čím budú kuchyne v roku 2017 výnimočné?
DECODOM, spol. s.r.o.

Z kadiaľ čerpáte inšpiráciu, kam chodíte na nápady?

Našou snahou je vždy prinášať najnovšie trendy vo výrobe nábytku. Sledujme a osobne navštevujeme dôležité výstavy v celej Európe. Na týchto podujatiach sledujeme hlavne dizajnovú líniu. Farby a tvary prezentované na veľtrhoch sú následne veľmi žiadané. Nápady z výstav spracujeme na našom vývojovom oddelení a tie, ktoré spĺňajú požiadavky našich zákazníkov realizujeme v predajniach. Veľkú pozornosť venujeme aj vlastným nápadom. Každý rok navrhneme niekoľko desiatok nových modelov a pritom do predaja sa dostane len malé percento. Ale to percento je skutočnou esenciou dobrých nápadov.

Dobré nápady si vyžadujú aj vysokú úroveň výroby. Je vaša výroba technologicky pripravená?

Pravidelne inovujeme výrobné zariadenia a zavádzame nové technológie.  Opracovanie hrán laserom je už v našej výrobe zabehnuté a postupne ho aplikujeme na viac modelov. Pri dopĺňaní nových výrobných liniek kladieme vždy dôraz na kvalitu opracovania, rýchlosť výroby. Kvalita je zárukou dlhej životnosti a rýchlosť je zárukou zákazníkovej spokojnosti. Výrobný závod v Topoľčanoch momentálne zamestnáva viac ako 1000 ľudí.


Čím budú kuchyne v roku 2017 výnimočné?

Čím budú kuchyne v roku 2017 výnimočné?
DECODOM, spol. s.r.o.

Kde sa môže zákazník stretnúť s novinkami a vidieť ich „na živo“?

Novinky majú premiéru pre širokú verejnosť na výstave Nábytok a bývanie v Nitre. Tešíme sa na reakcie návštevníkov. Vždy nám prinesú dôležité informácie a radi sa s nimi rozprávame. Následne sú nové modely vystavené v našich predajniach, modely sú pridané do 3D plánovacieho softvéru a poradcovia zákazníka začínajú kresliť plány pre prvých záujemcov o novinky. Celý proces zavádzania noviniek je potrebné naplánovať, pretože pri našom počte pobočiek a počte vystavených modelov je to dosť náročná úloha.


Čím budú kuchyne v roku 2017 výnimočné?

Čím budú kuchyne v roku 2017 výnimočné?
DECODOM, spol. s.r.o.

Čo všetko si môžeme predstaviť pod pojmom, všetky služby na jednom mieste?

Aby nábytok skutočne plnil svoju funkciu musí byť nielen vyrobený a predaný, ale aj bezpečne dopravený, odborne zmontovaný a riadne udržiavaný. Služby patria ku kľúčovým ukazovateľom kvalitného obchodu. Preto ich ponúkame kompletne pod našou garanciou. Chceme aby zákazník dostal všetko na jednom mieste. Od návrhu až po montáž a uvedenie do prevádzky. Všetko so zárukou a odbornou garanciou.


Čím budú kuchyne v roku 2017 výnimočné?

Čím budú kuchyne v roku 2017 výnimočné?
DECODOM, spol. s.r.o.

Aké novinky okrem kuchýň ste pripravili pre rok 2017?

Ponuka nábytku z Decodomu je široká a určená do každej miestnosti v domácnosti. Zariadiť si tak môžete nielen kuchyňu ale aj obývačku, jedáleň, spálňu, detskú izbu, kúpeľňu, predsieň, pracovňu, kanceláriu. V každej kategórii pribudli pre rok 2017 nové farby dreva napríklad dub Wotan, dub Riviera. Majú veľmi krásnu štruktúru a kresbu. Do spálni a detských izieb sme navrhli novú posteľ Uno a k nej aj nové šatníkové skrine. Majú spevnenú konštrukciu a vydržia skutočne dlho. Všetky novinky môžete sledovať v našich predajniach alebo na našej web stránke.

Ing. Petra Podobová, vedúca vývojového oddelenia Decodom

www.decodom.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti DECODOM, spol. s.r.o. 

Kategória: Kuchyňa, jedáleň
Zdieľať článok

Diskusia