Zdroj: DesignVille.sk

Jedáleň plná farieb a škandinávskeho dizajnu

05. 09. 2022 Zdieľať

Hoci sa môže zdať, že sa vzájomne vylučujú, farby a škandinávsky štýl môžu tvoriť perfektnú súhru. Tradícia severského designu síce stojí na pilieroch jednoduchosti a nadčasovosti. Ak ale zvolíte tú správnu kombináciu farebných odtieňov, váš interiér sa bude tešiť rovnakým vlastnostiam, súčasne aj zrkadliť osobitosť svojich obyvateľov.

Najmä v miestnostiach, ako je kuchyňa či jedáleň, sú farby žiadaným elementom. Narozdiel od spálne, kde iste uvítate tlmené, chlácholivé odtiene navodzujúce pocit pokoja, v jedálni je priestor aj pre odvážne kombinácie. Pestrofarebná škála len povzbudí živú atmosféru miestnosti, kde sa v priebehu dňa stretávate s rodinou či priateľmi pri dobrom jedle.

Dizajnový jedálenský nábytok

Zdroj: DesignVille.sk

Pestrofarebné kúsky značiek Muuto, HAY či Fritz Hansen

Svoj názov získala značka Muuto podľa fínskeho pojmu pre zmenu, a tak bude možno práve ona tým správnym adeptom na výber prvých farebných prvkov do interiéru. Dánsky výrobca je známy svojou paletou odtieňov, linúcich sa harmonicky od neutrálnejších tónov prírodného dreva, tmavo modrej a zelenej cez výraznú tehlovú až po tie jemne pastelové. Rovnaké farby naprieč kolekciami a ich vzájomná súhra pritom umožňujú ľahké kombinovanie jednotlivých kúskov. Pri ich výbere tak len ťažko šliapnete vedľa. Začnite napríklad s variabilnou kolekciou jedálenských stoličiek
a barových stoličiek Fiber vyrobených
z inovatívneho bio kompozitného materiálu, ktorý obsahuje 25% drevených vlákien, alebo kolekcií stoličiek
a barových stoličiek Nerd z dreva. Nad jedálenský stôl potom zaveste dizajnovú lampu v jednom z
krásnych odtieňov kolekcie Ambit.

Dizajnový jedálenský nábytok

Zdroj: DesignVille.sk

Ak zostaneme pri dizajnových svietidlách, nesmieme minúť
dánsku značku HAY. Tienidlá Arsc, ktoré je možné zavesiť alebo použiť ako stolné lampy, alebo napríklad jednoduché svietidlo Pao v sýto červenej zaručene pritiahnu pozornosť. S dánskou značkou sa potom môžete naozaj odviazať a okrem farebných akcentov jedáleň rovno vybaviť originálnym nábytkom, často v kontrastných farebných prevedeniach. Preskúmajte kolekcie jedálenských stolov Two-Colour alebo novú kolekciu stolov a stoličiek Rey vytvorených podľa pôvodných návrhov dizajnéra Bruna Reya.

Dizajnový jedálenský nábytok

Zdroj: DesignVille.sk

Iba u bielo-čiernej klasiky nemusíte zostávať ani pokiaľ chcete svoju jedáleň vybaviť naozajstnými ikonami severského designu. So starostlivosťou vybraná škála odtieňov zdobí dokonca stoličku slávneho architekta a dizajnéra Arne Jacobsena z portfólia značky Fritz Hansen. Napríklad kolekcia Series 7, ktorú Jacobsen navrhol v roku 1955 ukazuje, že farby pristanú aj dizajnu overenému niekoľkými desiatkami rokov. Obavy, že by zvolené jedálenské stoličky stratili na aktuálnosti, sú tak zbytočné.

Dizajnový jedálenský nábytok

Zdroj: DesignVille.sk

Možností, ako oživiť interiér kúskami zaujímavých odtieňov, ponúkajú prémiové škandinávske značky naozaj veľa. Držia sa pritom vycibrenej estetiky a kompromisy nerobia ani pokiaľ ide o žiaducu nadčasovosť. Nebojte sa preto popustiť uzdu svojej kreativite a svoj osobitý štýl vyjadriť cez svoje obľúbené farby.

Zdroj: DesignVille.sk

Kategória: Kuchyňa, jedáleň
Tagy: jedálenská časť Jedálenské stoličky kuchynský nábytok škandinávsky dizajn
Zdieľať článok