Zdroj: Radua crystal

Tipy na skvelé letné drinky zo Škandinávie

01. 06. 2023 Zdieľať

Letné počasie priam volá na to, aby sme sa nielenže hodili do studenej vody, ale osviežili aj svoje vnútro – v ideálnom prípade niečím rovnako chladivým. Keďže sme už všetci naladení na leto, pripravili sme si pre vás článok venovaný drinkom, alkoholickým aj nealkoholickým. Nuž a naše recepty sú, ako inak, zo Škandinávie.

Aj Škandinávci obľubujú chladivé chutné drinky

V poslednej dobe na popularite naberá jedna z drinkových klasík – Gin & Tonic. Čo tak mu ale dať trochu iný rozmer a obligátny citrón nahradiť napríklad pomarančom? Stačí zmiešať pomarančový gin, tonic, mesiačik pomaranča a pomarančovú kôru. Pridajte ľad a dokonalý severský drink je na svete. A aby sme nezabudli, hlavnú ingredienciu tohto drinku, pomaranč, môžete mať uloženú v štýlovej betónovej mise Harmony od slovenskej značky martjan Design.

Betónová misa Harmony

Betónová misa Harmony Zdroj: Zdroj: martjan Design

Z iného súdka je čučoriedková „alkonáda“. Vezmite si čučoriedkovú vodku, pridajte citrónovú šťavu z jedného citróna, cukrový sirup a perlivú vodu. Na ozdobu do pohára vhoďte zopár čerstvých čučoriedok a plátok citróna. Táto alkoholická limonáda sa bude skvele vynímať v pohároch na long drink Ripple od dánskej značky ferm LIVING.

2 long drink poháre

Poháre na long drink Ripple Zdroj: ferm LIVING

Ste autom? Máme drinky aj pre vás

 Ak z akýchkoľvek dôvodov nepijete alebo potrebujete šoférovať, stavte na zdravé nealkoholické drinky, ako inak, v škandinávskom štýle.

Obzvlášť zaujímavá je táto Zelená bomba. Pripravte si mixér, do ktorého vložíte mandľové mlieko, med, mango, kel, spirulinu a špenátové listy. Všetko rozmixujte a na záver pridajte do zmesi ľad, ktorý tiež rozmixujte.

poháre na long drink

Poháre na long drink Ripple s lyžičkou Fein Zdroj: ferm LIVING

Zmes nalejte do pohára a ozdobte špenátovým listom – nezabudnite pridať štýlovú dlhú lyžičku Fein, taktiež od dánskej značky ferm LIVING.

Lyžičky na long drink Fein

Lyžičky na long drink Fein Zdroj: ferm LIVING

Nuž a ako posledný drink z nášho dnešného receptára nemôžeme zabudnúť domácu nealkoholickú Piña Coladu. Jej chuť vás doslova naladí na exotickú vlnu a pritom na jej prípravu stačí tak málo.

Zmixujte kokosové mlieko, ananásový džús a kokosovú hustú smotanu. Ozdobte plátkom čerstvého ananásu.

Po každom glgu by ste si ale mali chrániť zuby, cukor im totiž nesvedčí. Siahnite preto po modernej čírej karafe Slza od značky Radua crystal.

Karafa

Karafa Slza Zdroj: Radua crystal

Prajeme vám krásne leto plné skvelých drinkov a neopakovateľných zážitkov!

Zdroj: PR článok spoločnosti Cross Fingers, s.r.o.

Kategória: Kuchyňa, jedáleň
Tagy: bytové doplnky karafa lyžička misa
Zdieľať článok