Zdroj: Spirit Company

Trendový a slovenský. Taký je tohtoročný vianočný prípitok

24. 11. 2021 Zdieľať

Vedeli ste, že jeden z trendov podľa medzinárodného veľtrhu Christmasworld sa nesie v duchu hesla „lokálny a vitálny“? Dať šancu miestnym produktom môžete tieto sviatky aj pri výbere vianočného alebo silvestrovského drinku. Oživte príjemnú atmosféru s unikátnou chuťou remeselného ginu TOISON alebo bylinného likéru Dr.Kramer.

Majitelia Likérky Trenčianske Teplice s fľaškami alkoholu v rukách

Majitelia Likérky Trenčianske Teplice, Michal Hajský (vľavo) a Pavol Sirotný, v priestoroch destilérky, v ktorej sa vyrába remeselný gin TOISON aj likér Dr.Kramer. Zdroj: Spirit Company

Lokálne, ale najmä kvalitné

Remeselné spirity z Likérky Trenčianske Teplice sú unikátne svojím zložením aj dizajnom. Reprezentujú slovenské tradície, poctivú ručnú výrobu a robia dobré meno našej krajine v zahraničí. Dokonale vyladený gin TOISON získal za svoju chuť i dizajn množstvo ocenení, ako Red Dot Design Award, Pentawards či cenu IWSC za chuť. Nádherná fľaša odliata v tvare zvona s motívmi ovčieho rúna ukrýva lahodnú receptúru, v ktorej sa snúbia lúčne byliny, korenie a sviežosť citrusov.

Ruka nalievagin do pohára na stopke

Zdroj: Spirit Company

V bylinnom likéri Dr.Kramer sa pre zmenu spájajú dary prírody so silou kúpeľných prameňov. Samotný spirit sa plní do ikonických lekárnických fliaš s dobovými ilustráciami, ktoré odzrkadľujú štýl a noblesu éry art déco. Môže sa podávať ako aperitív, ale aj digestív a skvelo sa hodí ku káve i k sladkému dezertu.

Bylinný likér v rukách

Zdroj: Spirit Company

NÁŠ TIP

Obidva destiláty môžete servírovať aj čisté, podávané pri izbovej teplote. Ich chuť sa vyníma aj v rozličných cocktailoch či horúcich drinkoch.

Sviatočne a originálne

Trendové inšpirácie na sviatočnú výzdobu sa neustále menia a podnecujú fantáziu, pohrať sa však môžete aj pri miešaní vianočných drinkov. Ak uprednostňujte sladšie prípitky, prípadne hrejivé drinky, vyskúšajte dva cocktaily podľa originálnych receptov z Likérky Trenčianske Teplice.

Kramer Punch

 • 40 ml Dr. Kramer
 • 20 ml cukrového sirupu
 • 70 ml bieleho vína
 • 5 ml citrónovej šťavy
 • 2 tyčinky celej škorice
 • 1 kvietok sušeného badiánu

Všetky suroviny nechajte zohriať a servírujte v pohárikoch z hrubého skla.

Punč v pohári s fľašou značkového bylinného likéru

Zdroj: Spirit Company

Bubbles

 • 20 ml Toison
 • 10 ml bazový sirup
 • 30 ml jablkový džús
 • 5ml citrónová šťava
 • 100 ml prosecco
 • 3 lístky mäty alebo trblietky

Servírujte v pohároch na prosecco.

Miešaný drink v pohári na stopke v pozadí kryštáľová fľaška

Zdroj: Spirit Company

NÁŠ TIP

Potešte svojich blízkych fľašou slovenského ginu Toison či bylinného likéru Dr.Kramer alebo návštevou Likérky Trenčianske Teplice spojenú s riadenou degustáciou a prehliadkou výroby. Viac informácií na www.spiritcompany.sk.

Zdroj: Spirit Company

Kategória: Kuchyňa, jedáleň
Tagy: silvester sviatky Vianoce vianočné nápoje
Zdieľať článok