Zdroj: iStock

Kúpeľňa podľa Feng Shui: Čo by v nej nemalo chýbať a na čo si dať pozor?

30. 06. 2020
Zdieľať

Kúpeľne sa z pohľadu starej čínskej filozofie netešia dobrej povesti. Je to preto, že sa s nimi spája únik energie. Našťastie, existuje niekoľko jednoduchých tipov, ako túto povesť zmeniť v náš prospech.

Ideálne je začať už pri návrhu domu alebo pri rekonštrukcii bytu. Dôležité po tejto stránke je totiž aj umiestnenie kúpeľne vzhľadom na ďalšie dve miestnosti: spálňu a kuchyňu.

Prečítajte si tiež
Feng shui v kuchyni: Viete, ako si pritiahnuť hojnosť?

Ak môžete do návrhu pôdorysu hovoriť a nechcete počas bývania bojovať s neustálou stratou energie, alebo inými negatívami, myslite vopred. Čomu sa vyhnúť?

kúpeľňa s čiernym nábytkom a vaňou

Zdroj: iStock

Kde by kúpeľňa nemala stáť?

Nevhodné z pohľadu Feng Shui sú dvere do kúpeľne umiestnené v jednej línii s vchodovými dverami. Rovnako je považovaná za negatívne vplývajúcu kúpeľňa nad vchodovými dverami, nad spálňou alebo uprostred dispozície. Stred domu alebo bytu je srdcom priestoru, preto by mal byť nabitý pozitívnou energiou, a nie miestom, odkiaľ energia uniká preč.

Veľmi zlým riešením sú dvere do kuchyne oproti dverám do kúpeľne. Smerujú dvere do kúpeľne priamo k vašej posteli? Aj v tomto prípade určite oddeľte priestory. Dobrým nápadom nie je ani zrkadlo na dverách do kúpeľne. Naopak, ideálne umiestnenie kúpeľne je v juhozápadnom kúte dispozície – na konci za všetkými miestnosťami.

kúpeľňa s vaňou podľa Feng Shui

Zdroj: iStock

S energiou odtekajú aj peniaze

Starí čínski majstri tvrdia, že únik energie súvisí aj so stratou financií. Odtoky a splachovanie odsávajú energiu, ktorá prúdi okolo kúpeľne. Prečo je vhodné skladať záchodovú dosku, aby bol odtok zakrytý. Ak chcete, aby kúpeľňa bola centrom bohatstva a podporila vaše finančné zisky, doprajte jej pravidelnú starostlivosť.

Hygiena a sviežosť kúpeľne je mimoriadne dôležitá. Energiu aj tej najčistejšej kúpeľne však môže doslova utopiť neporiadok v nej. Množstvo vystavených fľaštičiek, pohárov, hrebeňov a rôznych iných maličkostí vyvoláva chaos a plodí len zlú energiu. Snažme sa mať čo najviac drobností uložených v uzatvorených úložných priestorov. Tak sa tiež omnoho lepšie udržiava hygiena.

kúpeľňa podľa Feng Shui

Zdroj: iStock

Čerstvý vzduch a svetlo

Základom pozitívnej energie v akejkoľvek časti domácnosti sú: vzduch a svetlo. V kúpeľni je nevyhnutné kvalitné vetranie, úplne ideálne je, ak v nej máte okno. Prirodzené svetlo je najlepšou možnosťou, ale ak to nie je možné, vytvorte si jasný a príjemný priestor pomocou umelého osvetlenia.

Prečítajte si tiež
Tajomstvá Feng Shui: Pritiahnite si domov úspech a bohatstvo trikmi čínskych majstrov
kúpeľňa s vaňou podľa Feng Shui

Zdroj: iStock

Bambus pre hojnosť a bohatstvo

Bambus má vo Feng Shui veľmi dôležité postavenie. Osem stoniek bambusu šťastia prináša bohatstvo a hojnosť, dvojitý bambus podporuje aj pozitívne vzťahy medzi domácimi. Takže, šup s ním do kúpeľne. Energiu v kúpeľni vylepšíte miskou s viacerými druhmi kryštálov. Napríklad: citrín, pyrit, ametyst a nefrit. Môžete pridať nejaký luxusný prvok, vôňu, aby ste v kúpeľni vytvorili oázu wellness. Pozor, koše so špinavou bielizňou som nepatria!

Sabína Zavarská
Foto: istock

Kategória: Kúpeľňa, WC
Tagy: feng šuej kúpeľne
Zdieľať článok

Diskusia