moderná kúpeľňa

4 najväčšie chyby, ktoré robíme pri výbere skriniek do kúpeľne. Takto sa im vyhnete

Galéria (14)
Zdroj: iStock
30. 05. 2023
Zdieľať

Hoci si to väčšina z nás neuvedomuje, značnú časť svojho života prežijeme v kúpeľni. Konkrétnejšie takmer 900 dní. Preto je dôležité, aby zariadenie bolo praktické aj príjemné na pohľad. Ak sa vyhnete týmto zásadným chybám, dokážete vybrať kúpeľňovú skrinku, akú potrebujete. A ani po čase na ňu nebudete nadávať.

Priemerný čas strávený v kúpeľni sa u mužov a žien líši. Odhaduje sa však, že bežný človek strávi na toalete 813,3 dňa, čo sa rovná viac ako dvom rokom jeho života.

Verili by ste, že ženy strávia takmer celý rok svojho života líčením? Priemerná žena strávi touto úlohou asi 14,5 minúty denne. Postupom času to spolu predstavuje 298,7 dní.

žena si robí makeup pred zrkadlom

Zdroj: iStock

Dokonca aj samotné drhnutie kúpeľne zaberá čas.

Asi niet pochýb o tom, že chvíle strávené v kúpeľni sa vďaka vynálezu mobilných telefónov a tabletov ešte predĺžili.

Nejde teda o miestnosť, ktorou by sme iba prechádzali, a preto je dôležité, aby sme sa v nej cítili dobre a mali poruke všetko, čo potrebujeme. O to sa najčastejšie starajú funkčné a praktické skrinky. Pre pocit pohody je zároveň dôležité, aby boli pekné.

Chyby, ktorých sa dopúšťame najčastejšie

Primárna funkcia tohto druhu nábytku spočíva v tom, že do neho skryjete potrebné veci. Nebudú sa musieť povaľovať po umývadle, vani či práčke. Pri napĺňaní skriniek platí len jedno zásadné pravidlo – nepreplňovať ich obsahom. Stratili by prehľadnosť a svoju povestnú praktickosť.

žena vyberá veci z kúpeľňovej skrinky

Zdroj: iStock

Nesprávna veľkosť

Pri výbere kúpeľňových skriniek sa však neraz robia chyby, ktoré môžu ovplyvniť ich efektívnosť. Medzi tie najčastejšie patrí najmä nesprávna veľkosť. Podľahneme tým, ktoré nám vyrazia dych vzhľadom, a nezamyslíme sa, že sú príliš veľké alebo príliš malé.

Je dôležité presne zmerať dostupný priestor a vybrať skrinky, ktoré sa tam dokonale zmestia a poskytnú dostatok úložného priestoru. Síce sa nám musia páčiť, no ich primárna funkcia je praktickosť.

V prípade, že si zvolíme skrinku, ktorá sa nám hodí, často podceníme počet vecí, ktoré máme v kúpeľni. Zamyslite sa pred kúpou, čo všetko budete do skrinky ukladať a na základe toho si vyberte.

Stylish white tub and green houseplants in bathroom. Interior design

Zdroj: iStock

Nekvalitné materiály

Napriek tomu, že zakúpite skrinku do kúpeľne a očakávate, že bude z materiálu prispôsobeného do tejto časti bytu, nie všetky sú dostatočne odolné proti vlhkosti v kúpeľni. Ak sa rozhodnete pre nesprávny materiál, môže dôjsť k deformácii, rozpadu alebo poškodeniu skriniek v dôsledku vlhkého prostredia.

Vždy si overte a kupujte len skrinky odolné proti vlhkosti a špecifickým podmienkam v kúpeľni.

skrinka s košíkmi v kúpeľni

Zdroj: iStock

Čas venujte aj kvalite a spracovaniu. Niektoré skrinky môžu mať nedostatky v konštrukcii, slabé spoje alebo nekvalitné materiály toho veľa nevydržia. V tomto smere pomôže iba obozretnosť a spoľahliví výrobcovia.

Nekompatibilita so zvyškom kúpeľne

Skrinky v kúpeľni by mali byť dobre usporiadané, aby boli veci ľahko dostupné a poruke. Niektorí ľudia zanedbávajú správne usporiadanie vecí a následne sú sklamaní z nepraktickosti skriniek. Najskôr si treba premyslieť, ako chcete všetko vnútri usporiadať, a potom vybrať skrinky s optimálnym počtom oddelení, poličiek a zásuviek.

kúpeľňové skrinky a dve zrkadlá

Zdroj: iStock

Každá skrinka do kúpeľne by zároveň mala zapadnúť do celkového štýlu a dizajnu miestnosti. Niekedy sa stáva, že neladia so zvyškom kúpeľňového nábytku. Ak sa vám to páči, je to úplne v poriadku. Ak však budete voliť skrinky, ktoré sú vizuálne a štýlovo zladené s ostatným nábytkom a štýlom kúpeľne, nádherne vám tam zapadnú.

Ako vybrať správny materiál a vyhnúť sa aj ostatným častým chybám, si prečítate na ďalšej strane.

1 / 3
Kategória: Kúpeľňa, WC
Tagy: doplnky do kúpeľne kúpeľňový nábytok skrinky
Zdieľať článok
Radíme pestovateľom oleandrov: Kedy a ako ich správne hnojiť?Záhrada

Radíme pestovateľom oleandrov: Kedy a ako ich správne hnojiť?

Zelené oázy rozdelia 60-tisíc eur na skrášlenie verejných priestorov. Aké projekty sa o ne môžu uchádzať?ASB.sk

Zelené oázy rozdelia 60-tisíc eur na skrášlenie verejných priestorov. Aké projekty sa o ne môžu uchádzať?

Šiesta výzva Obnov dom príde na jar. Okrem nej vyhlásia aj ďalšiu pre domácnosti ohrozené energetickou chudobouASB.sk

Šiesta výzva Obnov dom príde na jar. Okrem nej vyhlásia aj ďalšiu pre domácnosti ohrozené energetickou chudobou

Drevené, betónové alebo plastové. Ktorý materiál je najlepší na vyvýšené záhony?Záhrada

Drevené, betónové alebo plastové. Ktorý materiál je najlepší na vyvýšené záhony?

Diskusia