biela sedačka
Zdroj: istock.com

Ako sa starať o bielu sedačku, aby zostala navždy biela

05. 02. 2022 Zdieľať

Elegantná a decentná. Biela pohovka býva výnimočným solitérom každej obývačky. Niektoré domácnosti, hlavne s malými deťmi či domácimi miláčikmi, majú pred ňou rešpekt. Možno celkom zbytočne. Stačí poznať správne grify, ako sa o ňu starať.

Snímateľný poťah, ideálne dva

Najjednoduchším spôsobom, ako uchrániť bielu pohovku pred znečistením, je snímateľný poťah. Jeho výhodou je, že ho možno čistiť. Buď v čistiarni, no ak sa dá poťah rozdeliť na viacero častí, môžete ho vyprať aj doma. K niektorým sedačkám si môžete dokúpiť aj rezervné poťahy, dokonca v inej farebnej variácii. Podľa potreby si môžete obmieňať vzhľad obývačky.

Ochranný sprej, kvalitný materiál

Na trhu sú dostupné aj špeciálne impregnačné spreje, ktoré vašu sedačku urobia odolnú proti špine aj tekutinám. Renomovaní výrobcovia sedačiek majú v portfóliu poťahy v niekoľkých kvalitách – pri bielej vyberajte najvyššiu. Nové technológie (aquaclean, easyclean) si dokážu hravo poradiť s nečistotami. Zabraňujú vsiaknutiu tekutiny a inej špiny do látky. Ďalšou výhodou je ich rýchle a nenáročné čistenie, pri ktorom vám stačí len biela handrička a čistá voda.

biela sedačka v obývacej izbe

Zdroj: istock.com

Zvieracie chlpy

Máte domáceho miláčika? Už na začiatku je potrebné si uvedomiť, že stopy po ňom budú všade. Stále. Tu pomáha len pravidelné odstraňovanie chlpov z povrchu sedačky, a to denne. Najúčinnejším pomocníkom je tzv. PET vysávač. Jeho výhodou sú špeciálne PET kefové hlavice, ktoré vysávajú, sajú a súčasne textíliu kefujú, takže dokáže odstrániť i chlpy zapichnuté hlboko v tkanine. Ak máte snímateľný poťah, vložte do práčky počas prania tzv. odchlpovače. Sú to guľôčky, na ktoré sa nalepia uvoľnené chlpy. Skvelým pomocníkom je aj sušička, ktorá vďaka horúcemu vzduchu odstráni všetky zvyšné chlpy, dokonca i tie hlboko zapichnuté v poťahu. Šikovný a pomerne lacný pomocník je tiež lepiaci valček na textil, ktorý vám pomôže za pár sekúnd najmä s menšími plochami. Ak je potrebný rýchly zásah a návšteva stojí pred dverami, použite odchlpovacie rukavice s gumeným povrchom.

Ďalšie tipy, ako sa starať o bielu sedačku, nájdete na webe vdobrom.sk.

Kategória: Nábytok
Tagy: sedacie súpravy sedačky
Zdieľať článok